“Buca 2016’da mega şantiyeye dönecek”
“Buca 2016’da mega şantiyeye dönecek”

01.10.2015

 

Buca, 2016’da hayata geçirilecek proje ve dev yatırımlarıyla şantiyeler kentine dönecek. Daha yaşanabilir bir kent yaratma hedefiyle hareket eden Buca Belediyesi, spordan, eğitime, gençlik merkezlerinden, ulaşıma kadar her alanda yapılacak milyonluk yatırım ve çalışmalarla adeta yeniden yaratılacak. 2016’nın Buca için tam bir etkinlik yılı olacağını söyleyen Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, projeler hayata geçirilirken oluşacak şantiye görünümü için hemşehrilerinden sadece anlayış ve sabır beklerken, “Buca’yı İzmir’in parlayan yıldızı” yapacaklarını söyledi.

 

Buca 2016’da yatırım atağına geçiyor. 1, 5 yıllık görev sürecinde “Yaşanabilir bir Buca“ ilke ve hedefiyle çalışan Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, 2016 yılında Buca için yeni bir sürecin başlayacağını söyledi. Planlanan projelerin hayata geçmesiyle kentin şantiye alanına döneceğini belirten Başkan Piriştina , ”2016 yılı bizim hedefimizi koyduğumuz yaşanılabilir bir Buca için tam bir etkinlik yılı olacak. Tabi biraz şantiyeye döndüreceğiz Buca’yı. Verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı şimdiden özür dileriz. Ama sonucunda Buca, yıllardır beklediği güzelliğe ve konfora kavuşacak. 2016 yılı büyük projelerin başladığı, bir kısmının tamamlandığı, birçoğunun da temelinin atıldığı bir yıl olacak” dedi.

 

Ulaşım ve altyapı yenileme çalışmalarından, sosyal kültürel tesislere kadar onlarca proje için 2016’da ilk kazmanın vurulacağını açıklayan Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, ilk etapta Yaylacık Spor ve Seminer Kompleksi, Buca Gençlik ve Kültür Merkezi ve kent içinde 15 yeni parkın müjdesini verdi. Piriştina , ”Buca genciyle, Buca Dokuz Eylül Üniversitesi’yle anılıyor. Bizde buradan yola çıkarak 2016’da Buca’ya bir Gençlik Merkezi’ne kavuşturmaya karar verdik.  Merkezimiz, belki ilk değil ama en güzel Gençlik Merkezi olacak. İçinde fitness salonları, çamaşırhaneleri, 3 tane cep sineması, konferans salonları, dinlenme alanları, workshop alanları, bowling salonu yer alacak. Aynı zamanda eski belediye binasını da Kasım ayında gençlerimizin, kültür ve sanatın hizmetine açacağız. Yeni semt evleri, pırlanta merkezleri ve gübre tesisi projelerimiz arasında. Saymakla bitmesin istiyoruz ve o yoğunlukta çalışıyoruz. 2016 yılında Bucalı hemşerilerimiz hepsini görecek” açıklamasında bulundu.

 

Belediye bütçesini yoğunluklu olarak yatırım ve projelere yönlendireceklerini belirten Başkan Piriştina, Büyükşehir Belediyesi’nden ve yabancı yatırımcılardan gelecek yatırım destekleriyle de Buca’nın, İzmir’in parlayan yıldızı haline geleceğine inandığını vurguladı. Piriştina,” Bizim çalışmalarımızın yanında Büyükşehirden aldığımız yatırımlarımız var. 2016 yılında bunun artarak devam edeceğine canı gönülden inanıyoruz.  Yabancı yatırımcıların desteği ile belki de Buca’da yüz milyonlarca liralık yatırım yaptırmış olacağız” dedi.