Tenis Federasyonu’ndan Buca’ya tam not
Tenis Federasyonu’ndan Buca’ya tam not

18.09.2015

 

Buca Belediyesi Tenis Kulübü, Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş’dan tam not aldı. Tenis Kulübü’nü Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina ile birlikte gezen Durmuş, tesislere hayran kaldığını belirtirken “muhteşem” olarak nitelendirdi. Tesisin halkın içerisinde yaşadığını söyleyen Durmuş, Buca Belediye Başkanın Levent Piriştina’ya da teşekkür etti.

 

Bu yıl 8’incisi düzenlenecek İzmir Cup Tenis Turnuvası’nın hazırlıkları için İzmir’e gelen Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, Buca Belediyesi’nin Tenis Kulübü’nü ziyaret etti. Tesisleri Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina ile birlikte gezen Durmuş, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 

“SPORUN ANLAMINI YAŞATAN BİR TESİS”

 

Tesise hayran kaldığını belirten Durmuş “Tesislerin varlığından haberdardım ama bugün gezdim ve muhteşem olduğunu gördüm. Tamamen duvarların kaldırıldığı, halkın içinde yaşadığı bir tesis haline gelmiş. Sporun anlamını tesis olarak anlamışız. Onun için Başkanımızı tebrik ediyorum. Bu tesislerden Türkiye şampiyonları, dünya sıralamasını zorlayacak sporcularımızın çıktığını biliyorum. Bucalılar Türkiye şampiyonları çıkaran bir tesise sahipler. Bugünde sayın başkanım bize tesisin her aşamasını gezdirdi. Şu ana kadar yapılanlar çok güzel ve bundan sonra yapılacakları öğrenince daha da çok umutlandık.” açıklamasında bulundu.

 

“BAYRAMI İZMİR CUP İLE BİRLİKTE YAŞAYACAĞIZ”

 

Başkan Piriştina’ya İzmir Cup’a verdiği desteklerden dolayı teşekkür eden Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, İzmir Cup’a tüm sporcuları ve ailelerini davet etti. İzmir Cup’un dünya sıralamasında iyi sporcuların geldiği ve dünyanın takip ettiği bir turnuva olduğu söyleyen Durmuş, turnuvanın bir şehrin direk olarak ismini taşıyan nadir turnuvalardan bir tanesi olmasından dolayı da İzmir için öneminin daha fazla olduğunu belirtti. İzmir Cup’ın her geçen sene büyüdüğü ifade eden Durmuş, “İzmir Cup, Folkart sayesinde daha büyük bir turnuva haline geldi. Bu yaparken amacımız, sadece şampiyonluk, sadece bir kupa değil. Çocuklarımıza sporu ulaştırabilmek ve yaygınlaştırabilmektir. Biz İzmir’de çok mutluyuz bu yıl 8’incisini yapıyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Aziz Kocaoğlu’nun çok büyük desteklerini görüyoruz. Buca Belediye Başkanımız Levent Piriştina’da  desteklerini esirgemedi, bizlerle birlikte hareket ediyor. Belediyelerimizin hem tesis hem de sporcular ile işin içine dahil olması da amacımıza çabuk ulaşacağımızı gösteriyor. Biz bayramı İzmir Cup ile birlikte yaşayacağız” diye konuştu.