Buca’da hobi kursları başlıyor
Buca’da hobi kursları başlıyor

20.09.2015

 

Buca Belediyesi kış dönemi kursları 5 Ekim’de başlıyor. Yeni hobiler kazandırmak ve meslek edindirmek amacıyla,  ahşap boyamadan latin danslarına kadar 16 branşta düzenlenen toplam 28 kurstan Bucalılar ücretsiz olarak yararlanacak.  

 

Buca Belediyesi’nin 2015/2016 kış dönemi kurs kayıtları başladı. Vatandaşlardan gelen talep üzerine belirlenen programla 16 branşta toplam 28 kurs açılacak. Ücretsiz olarak düzenlenen kurslar 7’den 70’e binlerce Bucalıya keyifle öğrenme fırsatı sunacak.  Resim, plates, zumba, bağlama, halk oyunları, keman, gitar, bale, modern dans, latin dansları, Türk sanat müziği, Türk halk müziği, pop müziği ve orkestrası kurslarının yanı sıra ahşap boyama, dikiş nakış ve bez bebek yapımı kursları ile meslek edindirme amaçlı kurslar da kış dönemi eğitimleri arasında yer alıyor.

 

Kurslar, Güzel Sanatlar ve Mesleki Eğitim Merkezi, Evka-1 Semt Evi, Çamlıkule Semt Evi ve Kadın Aktivite Merkezi olmak üzere 4 merkezde düzenlenecek ve tamamı alanında uzman eğitmenler tarafından verilecek. Ücretsiz kurslara katılmak isteyen vatandaşlar, bir adet vesikalık fotoğraf ve nüfus cüzdanları ile kurs merkezlerine başvurmaları gerekiyor. Başvuruların 2 Ekim tarihinde sona ereceğini belirten Belediye yetkilileri, kursların 5 Ekim’de başlayacağını açıkladı. Çocuk ve yetişkinlere yönelik kurslar mayıs ayı sonuna kadar devam edecek.