Bayram yaklaştı denetimler sıklaştı
Bayram yaklaştı denetimler sıklaştı

17.09.2015

 

Buca’nın Kurban Pazarı pırıl pırıl

 

Buca Belediyesi Kurban Bayramı’na sayılı günler kala Olduruk Mevkii’nde oluşturduğu Kurban Pazarı’nda denetimlerini sıklaştırdı. İzmirli vatandaşların daha sağlıklı ve hijyenik ortamlarda alışverişlerini yapmaları için çalışmalarını sürdüren Belediye ekipleri, Kurban Pazarı’nda ki hayvanların sağlık taramalarını ve pasaport kontrollerini yapıp, olası hastalıklara karşı çevre ilaçlamalarını gerçekleştiriyor.

 

Buca Belediyesi Olduruk Mevkii’nde oluşturduğu Kurban Pazarı’nda sağlık kontrolleri, pasaport denetim ve ilaçlama işlemlerini hızlandırdı. Belediye ekipleri, Pazar’da yer alan 2 bin 700 büyük baş ve bin 400 de küçükbaş hayvanın Tarım Orman Köy İşleri Bakanlığı’nda kesilebilir kaydının olup olmadığını kontrol etti.

 

Kurbanlıkların pasaport kontrollerinin yanı sıra düzenli olarak sağlık kontrolleri de Buca Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılıyor. Hayvan dışkıları sebebiyle oluşabilecek hastalıkların önüne geçmek içinde çalışma yapan Belediye ekipleri kurban pazarı çevresinde ve hayvan çadırlarında düzenli olarak ilaçlama çalışması yapıyor. Kurban Pazarı’nda 24 saat hizmet verdiklerini belirten belediye yetkilileri, vatandaşlardan gelen talep üzerine kurbanlıklarda gebelik kontrolü yapıldığını söyledi.