Buca’da sokak hayvanlarına 7/24 hizmet
Buca’da sokak hayvanlarına 7/24 hizmet

25.08.2015

 

Buca Belediyesi bünyesinde bulundurduğu Hayvan Ambulansı ile ilçe sınırları içerisinde yaşayan sokak hayvanlarına 7/24 hizmet verirken, sokak hayvanlarının tedavi, ilaçlama ve kısırlaştırma işlemlerini de düzenli olarak gerçekleştiriyor. 15 aylık süre içerisinde 2683 sokak hayvanının tedavisini gerçekleştiren Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri,  824 hayvanı kısırlaştırıp aşılamasını yaptı. Ekipler ayrıca 163 sokak hayvanını sahiplendirip sıcak bir yuvaya kavuşturdu.

 

‘Bu dünya hepimizin’ bilinci ile hareket eden Buca Belediyesi sokak hayvanlarına da sahip çıkıyor. Sokak hayvanlarının tedavi, ilaçlama ve kısırlaştırma işlemlerini düzenli olarak gerçekleştiren Buca Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, hasta, yaralı, trafik kazası geçirmiş veya travmalı sokak hayvanlarına anında müdahalede ediyor.

 

Bünyesinde bulunan tam donanımlı Hayvan Ambulansı ile sokak hayvanlarının 7/24 yardımına koşan ekipler,15 aylık süreçte Buca sokaklarında yaşayan 2683 sokak hayvanının tedavisini gerçekleştirdi. Vatandaşların ihbarları ile harekete geçen ekipler hasta sokak hayvanlarını yerlerinden alarak tedavi işlemini gerçekleştiriyor. Teknolojik cihazlar ve uzman hekimler ile 824 adet sokak hayvanına kısırlaştırma işlemi yapan ekipler, hayvanların iç- dış parazit aşılamalarını da yaparak sokaklarda sağlıklı yaşam sürmelerini sağladı. Bakımı ve aşıları tamamlanan sağlıklı can dostlarımıza sıcak ve güzel bir yuva kazandırma çalışmaları da yapan Müdürlük 15 ayda 163 sokak hayvanının ise sahiplendirmeyi başardı.