Zabıta’dan Mazgal Operasyonu
Zabıta’dan Mazgal Operasyonu

24.08.2015

 

İlçede mazgal ve kanalizasyon kapaklarının kaybolması üzerine harekete geçen Buca Belediyesi Zabıta Ekipleri, kanalizasyon ve mazgal kapaklarını söken kağıt toplayıcılarına karşı düzenlediği operasyonlarda atık ambalajların altına gizlenmiş mazgallar bulundu.

 

Buca Belediyesi Zabıta Ekipleri, vatandaşlardan gelen yoğun şikayet ve talepler üzerine sokakta kağıt toplayan hurdacılara operasyon düzenledi. Çöplerden kağıt ve pet şişe toplayanların sokak mazgallarını da söküp halk güvenliğini tehdit etmesi üzerine harekete geçen Buca Belediyesi Zabıta Ekipleri, sokak sokak dolaşarak çok sayıda toplayıcının arabasına el koydu.

 

Hurdacıların el arabalarından, sokak mazgallarından kantara kadar kamuya ait birçok malzeme çıktı. Atık toplayıcılarına karşı çok fazla şikayet aldıklarını belirten Buca Belediyesi Zabıta ekipleri, “Özellikle sabahın erken saatlerinde bu işi yapıyorlar. Evlerin bahçesinden veya sokaklardaki Belediye’nin kanalizasyon sistemlerinden söktüklerini tespit ettik. Amacımız vatandaşlardan gelen şikayetleri gidermekti. Bakın burada gördüğünüz mazgal belediyemize ait bir yağmur kanalının kapağıdır. Bunların hepsi el koyduğumuz araçlarının içinden çıktı. Bu konudaki çalışmalarımız devam edecek” diye konuştu.