‘Siz tatile biz tadilata’ projesinde son rötuşlar
‘Siz tatile biz tadilata’ projesinde son rötuşlar

22.08.2015

 

Buca’da 40 okul 40 günde hazır

 

Eğitim yatırımlarına öncelik veren Buca Belediyesi,  ilçedeki 40 okulda başlattığı ‘Siz Tatile, Biz Tadilata’  projesi kapsamında son rötuşlarını yapıyor.  1,5 Milyon TL’ye mal olan ve 40 günde 40 okulu yenilemeyi hedefleyen proje sayesinde Bucalı minikler yeni eğitim öğretim döneminde pırıl pırıl okullarında ders görecek.

 

Buca Belediyesi’nin ilçedeki çocukların daha temiz ve rahat ortamlarda eğitim görmelerini sağlamak adına yaz ayı başında başlattığı ‘Siz tatile biz tadilata’ projesinde sona yaklaşıldı. İlçede ihtiyaç durumuna göre belirlenen 40 okulda 40 gün boyunca sürecek çalışmalarda son rötuşlar yapılmaya başlandı.  Okullar 2015-2016 eğitim ve öğretim yılında öğrencilerin kullanımına hazır olacak.

 

‘Eğitime yapılan yatırım geleceğe yapılan yatırımdır’ diyerek 1,5 milyon TL’ye mal olan proje kapsamında okullarda iç ve dış boya işleri tamamlandı, okul içinde bulunan çok amaçlı spor salonları düzenlendi. Okul içinde yer alan engelli sınıfı, tuvalet ile lavabolar, anasınıfı ile çocuk oyun alanlarında da tadilat yapıldı. Ayrıca okul bahçelerinin tümüne de çocukların tiyatro oyunları oynayabileceği, resmi törenlerin yapılacağı tören alanları düzenlendi.