Buca’nın Yollarına Dev Yatırım
Buca’nın Yollarına Dev Yatırım

17.08.2015

“Buca sokaklarına 11 Milyon TL Yatırım”

Buca Belediyesi, yılsonuna kadar Buca sokaklarına 11 milyon TL yatırım hedefliyor. Buca Belediyesi, ilçenin bütün bölgelerine eşit hizmet anlayışıyla hareket ederek, ihtiyacı doğrultusunda 47 mahallede asfaltlama ve kaldırım çalışması yapıyor. 15 ayda 60 bin ton asfalt, 40 bin metrekare kilit parke döşeyen Buca Belediyesi yılsonu yatırım maliyetini yaklaşık 11 milyon TL’ olarak belirledi.

Buca Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri kentin tüm sokaklarına hizmet götürmek için yoğun mesai harcıyor. Ulaşım rahatlığının yanı sıra kent estetiğini de göz önüne alarak çalışan ekipler, ihtiyaç duyulan bölgeleri tek tek belirleyip asfalt ve kaldırım döşeme çalışması yapıyor. 15 aylık dönem içinde Buca sokaklarına 60 bin ton asfalt yama ve serme çalışması yapan ekipler yılsonuna kadar bu rakamı yaklaşık 90 bin tona yükseltmeyi hedefliyor.

Asfalt çalışmalarının yanında yoğun bir şekilde kaldırım ve kilit taşı döşemesi de yapan Buca Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, 15 aylık süreçte 40 bin metrekare kaldırım, kilit parke imalat ve tadilat yapımı gerçekleştirdi.  Daha temiz, daha düzenli ve bakımlı Buca için var gücüyle çalışmaya devam eden ekiplerin kaldırım döşemesindeki yılsonu hedefi ise 92 bin metrekare.

Hedeflenen çalışmalar doğrultusunda Buca sokaklarına yapılacak asfalt ve kilit parke döşeme çalışmalarının toplam maliyeti 11 milyon TL’yi buluyor.

“Güzel Sokaklar Mutlu İnsanlar”

Belediyelerin en temel görevlerinden birinin vatandaşların günlük yaşamlarını kolaylaştırma ve mutluluklarını sağlamak olduğunu dile getiren Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, “Günlük yaşamın en önemli bölümünün geçtiği yerler ise kentin sokaklarıdır. Zaman içinde yıpranan sokaklarımızı yenileyerek, Bucalılara yakışır bir kent yaratma hedefimize bir adım daha yaklaşmış olacağız, Buca’nın sokaklarının İzmir’e örnek olmasını istiyor ve bunun için çalışıyoruz” dedi.