Kursiyerlerden Gelinlere En Anlamlı Hediye
Kursiyerlerden Gelinlere En Anlamlı Hediye

15.08.2015

 

3 Ayda 400 Kişiye Hizmet

 

Buca Belediyesi meslek edindirme projesi kursiyerleri halka açıldı. Kuaförlük eğitimi alan kursiyerler evlenen veya nişanlanan Bucalı bayanların saç ve porselen makyajını ücretsiz olarak yapıyor. Kursiyerler eğitimlerini pekiştirirken, kadınlar piyasada en az 600 TL’ye mal olacak hizmetten ücretsiz faydalanmanın keyfini sürüyor.  

 

Buca Belediyesi’nin kadınları meslek sahibi yapmak için başlattığı kurslar halka hizmet vermeye başladı. Meslek Edindirme Kurslarından kuaförlük bölümünde eğitim alan kursiyerler, anlamlı bir projeyle Bucalı bayanların özel günlerinde destek oluyor.

 

Kursiyerler, düğün, nişan, kına gibi özel günlerde yapılacak saç ve makyaj ihtiyaçları için Bucalı bayanlara ücretsiz hizmet veriyor. Çamlıkule Kültür Spor ve Sanat Merkezi’nde eğitim alan kursiyerler 3 ayda 400 Bucalı bayana hizmet verdi. Mayıs ayında başlayan projeden faydalanmak isteyenler hafta içi Çamlıkule Kültür Spor ve Sanat Merkezi’ni arayarak randevu alabiliyor.

 

Yapılan bu hizmet sayesinde kursiyerler tecrübe kazanırken, Bucalı çiftler de piyasada en az 600 TL’yi bulan saç ve porselen makyaj hizmetinden ücretsiz yararlanıp, kuaför masrafından kurtarılıyor.

 

“Darısı Herkesin Başına”

 

Merkeze başvurarak gelin saçını ve porselen makyajını yaptıran Bucalı gelin Leyla Çeviren, verilen hizmetten çok memnun kaldığını belirtirken, “ Buca Belediyesi’ne ve buradaki emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Darısı herkesin başına” diye konuştu. Saçı makyajı büyük bir özenle yapılan gelin, kursiyerler tarafından geleneklere uygun olarak damada teslim edildi.