Engellilerden muhteşem sergi
Engellilerden muhteşem sergi

07.08.2015

Bu Sergi Engel Tanımıyor

Buca Belediyesi, engelli vatandaşların el emeği sergisine ev sahipliği yapıyor. Tamamı engelli vatandaşlar tarafından üretilen birbirinden güzel el emeği ürünlerinin sunulduğu sergi ziyaretçilerini bekliyor.

Buca Belediyesi ve Buca Engelliler Derneği’nin ortaklaşa yürüttüğü kurslarda üretilen ürünler açılan sergide Bucalıların beğenisine sunuldu. Çamlıkule Kültür Spor ve Sanat Merkezi’nde açılan sergide, engelli vatandaşların ürettiği birbirinden güzel el emeği ahşap ürünler, kurdele nakış ürünleri, tasarım takı ve tepsiler sergileniyor. Bir hafta boyunca açık olacak sergiyi ziyaret eden vatandaşlar beğendiği ürünleri de satın alabilecekler. Sergi 13 Ağustos tarihine kadar gezilebilecek.

Belediyenin tahsis ettiği kurs alanında oldukça mutlu olduklarını dile getiren Buca Engelliler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Kamuran Parıltı, “Engelli arkadaşlarımızın, zihinsel engelli bedensel engelli ve kas hastalarımızın hep birlikte yaptıkları ürünleri burada mini bir sergide sergiliyoruz. Burası Belediyemizin bizlere verdiği yer, şu anda çok mutluyuz. Daha önce bu kadar rahat bir yerimiz yoktu. Burayı bizlere Belediye başkanımız kurs merkezi olarak tahsis etti. Ben buradan başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Gerçekten bizlere harika bir yer sundu” diye konuştu.