Buca ‘da 7’den 70’e ücretsiz güzellik
Buca ‘da 7’den 70’e ücretsiz güzellik

29.07.2015

Buca Belediyesi, ilçede yaşayan kadınları meslek sahibi yapmak için açtığı meslek edindirme kurslarının Kuaförlük bölümünde eğitim alan kursiyerler, yeteneklerini Karaağaç köyü kadınlarına sergiledi. Köylerine ücretsiz kuaförlük hizmeti gelen Karaağaç köyü sakini bayanlar genci yaşlısıyla güzelleşmek için kuyruk oluşturdu.

Buca Belediyesi Kültür Müdürlüğü’nün Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle düzenlediği kuaförlük kursunda eğitim alan 22 kursiyer yeteneklerini Buca’nın Karaağaç köyünde sergiledi.

Buca Belediyesi’nin ilçede kadın istihdamını arttırmak için semt evlerinde açtığı kuaförlük kursuna katılan kursiyerler uygulamalı eğitimlerini Buca Kararağaç köyünde yaptı. Kesim, fön gibi kuaförlük ihtiyaçlarını gideren Karaağaç Köyü kadınları keyifli bir gün geçirdi. 

KOSGEB KREDİSİ DESTEĞİ

Buca Belediyesi‘nin Halk Eğitim Merkezi ile ortaklaşa düzenlediği 8 aylık kuaförlük eğitimini tamamlayan kursiyerler, kalfalık sınavının ardından kuaför açma belgesine kavuşuyor.  Kursiyerlerin işyeri açmasına da destek sağlayan proje kapsamında KOSGEB kredisi desteği de veriliyor. Kurs eğitimlerini tamamlayan kadınlar meslek sahibi olmanın yanı sıra aile ekonomilerine de katkıda bulunuyor.