Buca’da ihtiyaç sahiplerine en özel hizmet
Buca’da ihtiyaç sahiplerine en özel hizmet

27.07.2015

Buca Belediyesi, ilçe sınırları içerisinde yaşayan yardıma muhtaç, yoksul, kimsesiz,  yaşlı ve engelliler için yürüttüğü evde bakım ve temizlik hizmetine devam ediyor. Dezavantajlı vatandaşlara pozitif ayrımcılık yaparak sosyal hizmetlerine devam eden Buca Belediyesi, bünyesinde oluşturduğu temizlik ekibi ile yardıma muhtaç 83 vatandaşın evlerinde detaylı ev temizliğini özenli bir şekilde gerçekleştiriyor.

İnsan odaklı yatırım anlayışı ile insana dokunan projelere öncelik tanıyan Buca Belediyesi, ilçe sınırlarında yaşayan yardıma muhtaç, yoksul, yaşlı ve engelli vatandaşlara evde bakım ve temizlik hizmeti veriyor. Belediye bünyesinde oluşturulan temizlik ekibi,  belirli periyotlarla gittikleri evlerde  halı yıkama, cam silme, toz alma, mutfak temizliği gibi detaylı ev temizliği yapıyor.  Evde bakımı gerçekleştirilen vatandaşların eksikleri de gideriliyor. Temizlik ekibi, ilçede belirlenen 83 yardıma muhtaç vatandaşın evlerine giderek haftada bir kez detaylı temizliğini ve bakımını yapıyor. Günde 3 evde bakım ve temizlik hizmeti veren belediye ekipleri, evleri organik ürünlerle de dezenfekte ediyor.

BAŞKANA TEŞEKKÜR

Belediye’nin yürüttüğü evde bakım ve temizlik hizmetinde düzenli olarak faydalanan 73 yaşındaki yatalak ve gözleri görmeyen Ayşe Al, verilen hizmetlerden dolayı çok memnun olduğunu ifade etti. Ayşe Al’ın yeğeni Mehmet Keret ise hizmetlerden dolayı Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina ve emeği geçenlere teşekkür etti.