Geleceğin Federer ve Sharapova’ları Buca’da yetişiyor
Geleceğin Federer ve Sharapova’ları  Buca’da yetişiyor

24.07.2015

Buca Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, bünyesinde kurduğu tenis takımı ile milli takıma genç yetenekler kazandırıyor.  Bir yıl gibi kısa sürede kulübün 36 lisanslı tenisçisinden dördü milli takıma seçildi.  Girdiği ulusal ve bölgesel turnuvalarda birçok başarıya imza atarak milli takıma seçilen Buca’nın 4 yetenekli minik raketi ise hem Buca’yı hem de ülkemizi temsil ediyor.

Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina’nın göreve geldikten sonra Buca Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü bünyesinde kurulan tenis takımı, elde ettiği başarılar ile bir yıl gibi kısa sürede Türkiye çapındaki 300 tenis kulübü içinde ilk 15’e yükseldi.

Yıl içinde 120 tenisçiye 4 kapalı, 2 açık tenis kortunda 5 profesyonel tenis antrenörü ile altyapıdan milli takıma yeni yetenekler kazandırmak için çalışmalarını sürdüren Kulüp, bünyesindeki 36 lisanslı minik tenisçisi ile ulusal ve bölgesel turnuvalarda madalyaları silip süpürüyor.

YÜREKLERİ KÜÇÜK HEDEFLERİ BÜYÜK

Gençlik ve Spor Kulübü bünyesinde milli takıma seçilen minik raketler Orhan Umur, Bartu Çıtak, Doğa Akyürek ve Semra Aksu ise uluslararası turnuvalarda milli takımımızı temsil ediyor. Orhan Umur ve Bartu Çıtak Türkiye 12 yaş erkekler klasmanında birinci ve ikinci sırada yer alırken, Doğa Akyürek ile Semra Aksu ise Türkiye 12 yaş bayanlar klasmanında üçüncü ve dördüncü sırada yer alıyor. Aldıkları eğitimle her geçen gün hedef yükselten Buca’nın yetenekli raketleri, ülkemizi milli takımlar düzeyinde temsil etmenin yanında Serena Williams, Roger Federer, Rafael Nadal ve Maria Sharapova gibi birer tenis yıldızı olma iddiasındalar.