Büyükşehirden Buca’ya 1.5 Milyon liralık temizlik desteği
Büyükşehirden Buca’ya 1.5 Milyon liralık temizlik desteği

23.07.2015

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ilçe belediyelere destek vermek amacıyla başlattığı temizlik aracı hibe projesinin ilk protokolü Buca Belediyesi ile imzalandı. Protokol kapsamında Buca Belediyesi’ne 1.5 Milyon lira değerinde  çöp kamyonu, vakumlu yol süpürge makinesi, yol süpürge araçları ve çöp konteynırları  hibe edildi.

Büyükşehir Belediyesi’nin ilçe belediyelere  123 adet son model temizlik aracı hibe edeceği proje  kapsamında  Buca Belediyesi, 1 adet 13+1 metreküp, 1 adet 8+1 metreküp kapasiteli çöp kamyonu, 1 adet vakumlu yol süpürge makinesi, 3 adet yol süpürme aracı, 990 adet 770 litrelik çöp konteynırı ve 100 adet de 3 bin litrelik yer üstü çöp konteynırına kavuşacak.

Protokol, Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina ,İzmir Büyükşehir Belediyesi Katı Atık Müdürü Levent Can, Katı Atık Şefi Özgen Aygiray ve bürokratlarının katılımıyla imzalandı. Başkan Piriştina,  Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ile daha temiz bir Buca yaratma hedefine daha da yaklaştıklarını belirterek, desteklerinden dolayı İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na teşekkür etti. Hibe edilen temizlik araçları, çöp konteynırları ve yol süpürge makineleri ile temizlik alanında hizmet kalitelerinin artacağını söyleyen Başkan Piriştina, “Her şey Buca için” diye de ekledi.