Bu balayı unutulmaz
Bu balayı unutulmaz

21.07.2015

Buca Belediyesi, ilçede yeni evlenen dar gelirli çiftler için hayata geçirdiği ‘Alayına Balayı’ projesini başlattı. Ekonomik sıkıntılar sebebiyle balayına gidemeyen çiftler için hayata geçirilen projenin ilk çiftleri, Bodrum Güllük’teki 2 gece 3 günlük tatilde unutulmaz bir balayı yaşadı. Balayı tatilini unutamayacaklarını ve doyasıya eğlendiklerini söyleyen çiftler, böylesine güzel hediye için de Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina’ya teşekkür etti. Proje kapsamında bu yıl 1000 çift balayına gidecek.

 

Sosyal Belediyeciliğin gereği olarak insan odaklı yatırımlarını sürdüren Buca Belediyesi, sosyal projelerine bir yenisini daha ekledi. Belediye, ilçe sınırları içerisinde yaşayan ve ekonomik gücü yetersiz çiftleri ücretsiz balayına göndermeye başladı. Bu yıl içerisinde 1000 çifti kapsayan projenin ilk çiftleri, ömürleri boyunca unutamayacakları rüya gibi bir balayı yaşadı.

 

Bodrum Güllük’te 2 gece 3 günlük tatilde çiftler, doğa, deniz, kum güneş dörtlüsü eşliğinde keyifli bir tatil geçirdi. Aquapark, su sporları ve gün boyu süren çeşitli animasyonlar eşliğinde gönüllerince eğlenen çiftler, Bodrum’un eşsiz manzarası karşısında yediği akşam yemeklerinde ise romantizm dolu anlar yaşadı. 

 

BU YIL İÇİNDE 1000 ÇİFT

Hemşerilerinin mutluluğuna ortak olmak için hayata geçirdikleri proje ile bu yıl içinde 1000 çifti balayı tatiline göndereceklerini söyleyen Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, “İnsanların yaşamlarındaki en özel anlardan biri de evlilik törenleri… Bu özel anlarımızı unutulmaz kılmak için elimizden geleni yapmaya çalışırız. Maalesef ekonomik kaygılarla çoğu zaman kısıtlamalara gitmek zorunda kalıyoruz. Bu da genellikle balayı oluyor. Biz istedik ki; ekonomik gerekçelerle balayı yapamayacak olan çiftlerimize bir hediye verelim. Onların hayatlarındaki bu en özel anı unutulmaz kılalım. Umuyoruz bu 3 günlük tatil onlara iyi gelecek. Bizim onlardan tek isteğimiz, birbirlerine karşı olan sevgi saygılarını hiçbir zaman yitirmesinler. Onlar bir ömür boyu mutlu olsunlar bu bize yeter” dedi.