Buca’nın pırlantaları ‘Masal Annelerini’ çok seviyor
Buca’nın pırlantaları ‘Masal Annelerini’ çok seviyor

17.07.2015

Buca Belediyesi’nin, Betontaş Pırlanta Merkezi içerisinde oluşturduğu ‘Masal Anneleri’ bölümü Buca’nın pırlantaları tarafından çok sevildi. Masal Anneleri bölümüne gelen gönüllü annelerin anlattıkları masalları keyifle dinleyen çocuklar, aldıkları birbirinden güzel hediyelerle sayesinde ise çok mutlu oluyor.

Buca Belediyesi, ilçede bir ilki gerçekleştirerek, “Pırlanta Merkezi (PM)” adıyla hayata geçirdiği, okul öncesi bakım ve eğitim merkezlerinde çocuklara 3 saatliğine ücretsiz bakım ve eğitim hizmeti verirken; Betontaş Pırlanta Merkezi içerisinde kurduğu ‘Masal Anneleri’ bölümüyle de çocukların keyifli bir gün geçirmesine olanak sağlıyor.

‘Annelerimizi 365 gün şımartıyoruz’ sloganıyla hayata geçirilen ve Bucalı annelere haftanın üç günü canlı müzik eşliğinde ücretsiz saç bakımı ve makyaj hizmeti ile sosyolog desteği sağlayan Anneler Kulübü çatısı altında kurulan ‘Masal Anneleri’ bölümünü Buca’nın pırlantaları da çok seviyor.  Betontaş Pırlanta Merkezi içindeki ‘Masal Anneleri’ bölümüne gelen gönüllü vatandaşlar burada çocuklara masal anlatıyor, onlarla keyifli zamanlar geçiriyor. Pırlantaların gönüllü anneleri yaptıkları birbirinden güzel el emeği ürünleri de çocuklara armağan ediyor. Masal Annelerinin anlattıkları birbirinden güzel masalları heyecanla izleyen çocuklar, günün sonunda aldıkları hediyeler ile de çok mutlu oluyor.

“BU MERKEZLER İÇİN BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜRLER”

Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina’ya ilçeye kazandırdığı Pırlanta Merkezleri için teşekkür eden ‘Masal Anneleri’ bölümünün gönüllü annesi Saniye Ger, çocuklarla zaman geçirmenin çok keyifli olduğunu söyledi.

‘Masal Annelerinin’ bir diğer gönüllü üyesi Rahime Sucu da Cumhuriyetçi ve laik bir Türk kadını olduğunu ve yeni nesillere doğru yönlendirmek açısından Masal Anneleri bölümünün gönüllüsü olduğunu söyledi. Kendisinin de yakında babaanne olacağını ve kendisini burada babaanneliğe hazırlama fırsatı bulduğunu da sözlerine ekleyen Sucu, başta Belediye Başkanı Levent Piriştina ve emeği geçenlere teşekkür etti.