Buca’da anneler 365 gün şımartılıyor
Buca’da anneler 365 gün şımartılıyor

04.07.2015

Annelere özel kulüp

Buca’da artık annelerin yılın 365 günü keyifli vakit geçireceği bir mekanı var. Buca  Belediyesi’nin Anneler Günü’nde açtığı Anneler Kulübü, haftanın 3 günü annelere canlı müzik eşliğinde ücretsiz saç bakımı ve makyaj hizmeti verirken, sosyolog desteği de sağlıyor.

Buca Belediyesi’nin sosyal projeleri fark yaratmaya devam ediyor. Türkiye’de bir ilk olan Pırlanta Merkezleri’nde çocuklarına 3’er saatlik geçici bakım hizmeti sunulan Bucalı anneler, kendilerine zaman ayıracakları yepyeni bir mekanla da yılın 365 günü şımartılıyor. Buca Belediyesi’nin Anneler Günü hediyesi olan Anneler Kulübü annelerden tam not alıyor.

Şirinyer’de Kadın Aktivite Merkezi içinde yer alan Anneler Kulübü’nde, anneler haftada bir gün 1 saati kendilerine ayırma fırsatı buluyor. Saç bakımı ve makyajını yaptıran anne, canlı müzik eşliğinde de kahvesini içip, kitabını okuyabiliyor.

“Dilek Ağacı”na belediyeden taleplerini yazan anneler, “Dertli Ağaca” ise kişisel sıkıntılarını yazıp asıyor. “Dertli Ağaca” yazdığı nota telefon numarasını da ekleyen anneleri bir gün sonra belediyenin sosyoloğu tarafından dönüş yapılıyor ve randevu verilerek, ücretsiz danışmanlık hizmeti sunuluyor.

Keyifli geçen bir saatin ardından anneler mekandan Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina’nın mesajının da bulunduğu hediye paketleriyle uğurlanıyor.

Kısa sürede büyük ilgi gören Anneler Kulübü, pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri 13.00-16.00 saatleri arasında hizmet veriyor. Anneler Kulübü’nün hizmetlerinden yararlanmak isteyen Bucalı anneler 0232 438 38 16 numaralı telefona isimlerini yazdırabilirler.