Buca’da çözüm adresi 999 28 22
Buca’da çözüm adresi 999 28 22

02.07.2015

12 bin 746 sorun çözüme kavuşturuldu

Kenti vatandaşlar ile birlikte yönetme anlayışı ile çalışmalarını sürdüren Buca Belediyesi, Buca Toplumsal İletişim Merkezi (Buca TİM) ve çağrı merkezi ile vatandaşların sorun ve taleplerine en kısa sürede çözüm üretmeye devam ediyor. Güler yüzlü hizmet ve çözüm odaklı bakış anlayışı ile çalışan Buca TİM ile çağrı merkezi, geride kalan 14 aylık zaman zarfında 12 bin 746 sorunu çözüme kavuşturdu. 

Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina’nın vatandaşın sorununu kısa sürede çözmek için kurduğu Buca Toplumsal İletişim Merkezi (TİM), bünyesinde bulundurduğu çağrı merkezi ile vatandaşlardan gelen talep ve şikayetlere en kısa sürede çözüm üretiyor. Vatandaş ile belediye birimleri arasında köprü görevi gören TİM ile çağrı merkezine, geride kalan 14 aylık sürede ilçe genelinden 15 bin 274 başvuru yapıldı. TİM ile çağrı merkezi bu başvuruların 12 bin 746’sını çözüme kavuşturarak büyük bir başarı elde etti. Vatandaşlardan gelen 2 bin 331 sorununda çözüm aşamasında olduğu belirtildi.

BİR TELEFON YETER

Bucalı hemşerilerinin birimler arasında dolaşarak, zaman kaybetmesini istemediklerini söyleyen Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina,  artık vatandaşların bir telefon aracılığı ile sorunlarının çözüldüğünü belirtti. Çözüm odaklı bakış anlayışı ile çalıştıklarını dile getiren Piriştina, vatandaşlardan gelen memnuniyetin ise bu başarının en güzel hediyesi olduğunu ifade etti.

Bucalı vatandaşların sorun, şikayet ve taleplerinin çözümü için (0232) 999 28 22 numarayı tuşlamaları yeterli.