Buca’da yaz kursları başladı
Buca’da yaz kursları başladı

01.07.2015

Çocuklar eğlenerek öğreniyor

Buca Belediyesi’nin çocukların yaz tatillerini daha iyi değerlendirmeleri için açtığı yaz kursları başladı. 7 – 14 yaş arası çocuklara ücretsiz olarak verilen yaz kurslarında 767 çocuk, hem öğreniyor hem de eğleniyor.

Bucalı çocuklara unutulmaz bir yaz tatili yaşatmak adına hayata geçirdiği projelerle adından söz ettiren Buca Belediyesi’nin, tatillerini yeni şeyler öğrenerek geçirmek isteyen çocuklar için açtığı yaz kursları da başladı. Güzel Sanatlar ve Mesleki Eğitim Merkezi ile Çamlıkule Kültür Merkezi’nde 7 – 14 yaş arası ücretsiz olarak verilen keman, gitar, resim, tiyatro, İngilizce ve bağlama kurslarında 767 Bucalı çocuk eğitim alıyor. Uzman eğitmenler tarafından verilen kurslarda çocuklar eğlenirken öğreniyor.

Kursiyer çocuklar kurslardan aldıkları keyfi ‘Başkan Amcalarına’ teşekkür ederek gösterirken; aileler de duydukları memnuniyeti, “Belediyemizin hizmetlerinden çok memnunuz” diyerek belirtiyor.

“EĞİTİM VE EĞLENCE BİR ARADA”

İlçede yaşayan her bir çocuğa ulaşmak için yaz tatili boyunca birçok projeyi hayata geçirdiklerini söyleyen Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, “Çocuklarımız bu tatil hediyelerimizi hak ettiler. Bizler onların sadece eğlenmelerini değil eğlenirken öğrenmelerini istiyoruz. Bu yüzden çocuklarımıza verdiğimiz karne hediyelerinin hepsinde eğitim ve eğlence bir arada” dedi.

Çocuklara yaşadıkları kenti sevdirmenin de hedeflendiği kurslar, yaz ayı boyunca devam edecek.