‘Siz tatile biz tadilata’, 40 gün 40 gece 40 okul
‘Siz tatile biz tadilata’, 40 gün 40 gece 40 okul

29.06.2015

“Eğitime yatırım geleceğe yatırımdır” diyerek, eğitim projelerine ağırlık veren Buca Belediyesi yaz tatilinde 40 okulun tadilatını yapacak. “Siz Tatile Biz Tadilata” sloganıyla yola çıkan Belediye, çalışmaları 40 günde tamamlamayı hedefliyor. Aydınlık yarınların sigortası çocuklarımıza yapılan yatırımları önemsediklerini vurgulayan Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina,  “Çocuklarımız bütün bir sene yoruldular. Onlar için şimdi tatil zamanı. Onlar tatil yaparken, biz de bir sonraki öğretim döneminde daha bakımlı ortamlarda eğitim almalarını sağlamak için çalışacağız” dedi.

 

Buca Belediyesi “Siz Tatile Biz Tadilata” sloganıyla yaz sezonunda ilçedeki 40 okulun bakım ve onarımını yapacak. Eğitime yönelik projeleri ile öne çıkan Buca Belediyesi’nin okullardaki çalışmaları Temmuz ayı başında başlayacak.

“Gelecek çocuklarımızın ellerinde şekillenecek” diyen Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, okulların bakım ve onarımını yaparak, çocuklarımızın daha kaliteli mekanlarda eğitim almasına destek olmaya çalıştıklarını söyledi.

Temmuz ayında başlayacak çalışmalarda, ihtiyaç derecesine göre belirlenen okulların, iç ve dış cephe boyaları ve bahçe düzenlemeleri yapılacak, pencere ve kapıları yenilenecek. Ayrıca okul bahçelerinin tümüne de çocukların tiyatro oyunları oynayabileceği, resmi törenlerin yapılacağı tören alanı yapılacak.