Buca’ya Deniz Gören Park
Buca’ya Deniz Gören Park

23.06.2015

 

Buca benzerine az rastlanır bir parkla buluşmaya hazırlanıyor. Kentin deniz gören tek noktasında yapımı devam etmekte olan “Deniz Gören Park” Portakal Vadisi ve İzmir Körfezi’ne uzanan eşsiz manzarasıyla dikkat çekiyor. Başlı başına seyir terası görünümüne sahip park şezlonglarıyla da Bucalılara İzmir’in eşsiz güzelliklerini seyir keyfi sunacak. İzkent Mahallesi’ne yapılmakta olan park Temmuz’un ilk haftasında açılacak.

Belediyesi, ilçenin deniz gören nadir noktaların bir tanesine yapacağı parkın çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. İzkent Mahallesi’nde toplam 4 bin 247 metre kare sahip olacak parkın içerisinde yeşil alan, çocuk oyun gurubu, fitnes sahası ve koşu yolu yer alacak. Temmuz ayının ilk haftasında açılması planlanan park, yeşil alanları ile dinlenme, modern görüntüsü ile de cazibe merkezi olacak. 

İzkent Mahallesi 1311 sokakta yer alacak deniz manzaralı park Temmuz ayının ilk haftasında hizmete açılacak.

 

 Buca’nın Yeni Cazibe Merkezi Olacak

İzkent Mahallesi 1311 sokakta yapımı Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen park, toplam 4 bin 247 metre kare alana sahip olacak. Parkın bin 522 metre karelik bölümünde yer alan ağaçlık alan, şehrin bunaltıcı havasından kurtulmak isteyen Bucalılar için yeni bir cazibe alanı olmaya şimdiden aday. Parkın 2 bin 725 metre karelik bölümünde yer alacak, çocuk oyun gurubu, fitnes sahası ve koşu yolu da boş zamanlarında keyifle zaman geçirmek, spor yapmak isteyenlerin ortak adresi olacak.

Alanın Portakal Vadisi ve İzmir Körfezi’ni gören bölümüne yerleştirilecek şezlonglar ise Bucalılara keyifli bir seyir mekanı olarak hizmet verecek.