Ramazan’ın bereketi Buca’da İftar sofralarında paylaşılıyor
Ramazan’ın bereketi Buca’da  İftar sofralarında paylaşılıyor

21.06.2015

Buca Belediyesi’nin kurduğu iftar sofralarında her gün yüzlerce Bucalı orucunu açıyor. Bu yıl iki noktaya kurulan sofralarda günde 800 Bucalı ramazan ayının bereketini paylaşıyor.

Buca Belediyesi, Ramazan ayının birlik, beraberlik ve bereketini Ufuk ve Göksu mahallelerinde kurduğu iftar sofralarıyla Bucalı vatandaşlarla paylaşıyor. Ufuk Mahallesi’ndeki iftar sofrası 848 sokakta bulunan Ulu Cami yanında, Göksu Mahallesi’ndeki sofra ise Hoca Ahmet Yesevi Lisesi öğrenci girişi karşında yer alıyor. Her sofrada günde 400’er kişiye iftar yemeği dağıtılıyor. Günde toplam 800 kişi kurulan sofrada orucunu açıyor. Ramazan ayının birlik ve beraberlik ruhu da iftar yemekleri eşliğinde can buluyor.

40 YILDIR İLK DEFA

40 yıldır Ufuk Mahallesi’nde yaşadığını ve mahallesinde Belediye tarafından ilk defa iftar yemeği verildiğini söyleyen Mahalle Muhtarı Azası İsmail Sabutekin, tüm mahalle halkı adına Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina’ya teşekkür etti. Sabutekin, iftar sofralarının bundan sonraki yıllarda da mahallelerinde kurulmasını istedi.

Buca Belediyesi ayrıca 13 Temmuz Kadir Gecesi’nde de ilçedeki camilerde bin 200 kişiye sahur yemeği verecek.