‘Pırlantalar’ için 4. merkez, Buca’da çocuklar artık daha mutlu
‘Pırlantalar’ için 4. merkez,  Buca’da çocuklar artık daha mutlu

20.06.2015

Buca Belediyesi Pırlanta Merkezlerine bir yenisini daha ekliyor. Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyan Pırlanta Merkezlerinin 4.sü 25 Haziran Perşembe günü Betontaş’ta açılıyor.

Buca Belediyesi tarafından, ilçede yaşayan vatandaşların 3-6 yaş arası çocuklarına geçici bakım hizmeti vermek üzere hayata geçirdiği Pırlanta Merkezi projesi kısa sürede büyük ilgi gördü. 3 merkezde verilen hizmetten bugüne kadar 25 bine yakın çocuk ücretsiz olarak yararlandı. Şirinyer, Gediz Sevgi Yolu ve Çamlıkule’deki merkezlerin gördüğü yoğun ilgi üzerine 4. Pırlanta Merkezi 25 Haziran’da hizmete açılacak.

“Pırlantalarınız Bize Emanet” sloganıyla yola çıkan Buca Belediyesi’nin Betontaş’ta ki 4. Pırlanta Merkezi, 320 metrekare alan üzerinde faaliyet gösterecek. Günde 3 saat ücretsiz geçici bakım hizmeti verecek olan merkezde ayrıca Anneler Kulübü’nün Masal Anneleri bölümü de yer alacak.

‘GÜVENİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER’

Pırlanta Merkezleri’ni Buca halkının çok sevdiğini ve yoğun ilgi gösterdiği söyleyen Buca Belediye Başkan Levent Piriştina, ailelere duydukları güvenlerinden dolayı teşekkür etti. Sosyal belediyeciliğin farkını insana dokunan projeler ile gösterdiklerini belirten Başkan Piriştina, Pırlanta Merkezlerinin sayısını arttırarak ilçe geneline yayacaklarını ifade etti.

ÇOCUKLAR MASAL ANNELERİNİ DİNLEYECEK

İçerisinde bahçesi ve oyun grupları ile toplam 320 metrekare alana sahip olacak Betontaş Pırlanta Merkezi’nde ayrıca ‘Anneler Kulübü’ çatısı altında ‘Masal Anneleri’ bölümü de yer alacak. Masal Anneleri bölümüne gönüllü olarak gelen vatandaşlar burada çocuklara masallar anlatacak, onlarla keyifli vakit geçirecek.

BUCALI KADINLAR HAYATIN İÇİNDE

Bucalı kadınların sosyal hayatın içerisinde yer alması amacıyla hayata geçen Pırlanta Merkezleri’nde çocuklarda çeşitli oyunlarla doyasıya eğleniyor. Merkezlerde 3-6 yaş arası çocuklara, Milli Eğitim Bakanlığı’nın okul öncesi bakım ve eğitim müfredatına uygun programlar eşliğinde 3 saat süreyle geçici bakım ve eğitim hizmeti veriliyor.