7 bin 500 çocuk yüzme öğrenecek
7 bin 500 çocuk yüzme öğrenecek

10.06.2015

Çocukları yaz tatilinde sporla buluşturmayı amaçlayan Buca Belediyesi bu yıl hedef büyüttü. Geçen yıl 5 bin çocuğa yüzme öğreten Buca Belediyesi, bu yaz 7 bin 500 çocuğa ulaşmayı hedefliyor. Ülkenin geleceğinin eğitim ile şekilleneceğinin bilinci ile ilçede en büyük yatırımları eğitim alanında yaptıklarını söyleyen Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, “Buca’da yüzme bilmeyen çocuğumuz kalmayacak” dedi.

Buca Belediyesi’nin çocukların yaz tatillerini renklendirmek ve onları sporla buluşturmak amacıyla hayata geçirdiği proje ile ilçede 7 bin 500 çocuk ücretsiz yüzme eğitimi alacak. Proje kapsamında Buca’nın Yenigün Mahallesi Ali Kuşçu İkokulu, Murathan Mahallesi Mimar Kemalettin İlkokulu, Çamlık Mahallesi’nde Dirayet Süren İlkokulu ve Göksu Mahallesi’nde Hoca Ahmet Yesevi Anadolu İmam Hatip Lisesi ile Yıldız Mahallesi’nde ise Sevgi-Ferit Akın Ortaokulu bahçelerine portatif yüzme havuzları kurulacak.

Portatif havuzlara kayıt olacak binlerce çocuk, ücretsiz olarak gerçekleştirilen eğitime katılarak yüzme öğrenmenin keyfini yaşayacak. Deneyimli eğitmenler eşliğinde haftanın altı günü verilecek eğitimlerde her bir çocuk 2’şer haftalık periyotlar eşliğinde haftanın 3 günü günlük birer saat temel yüzme eğitimi alacak. 29 Haziran’da başlayacak kurslar, 28 Ağustos’ta sona erecek.

Kurs kayıtları 25 Haziran’da başlayacak

Portatif havuzlara kayıt yaptırarak ücretsiz olarak yüzme eğitimi fırsatından yararlanmak isteyen minikler, 25 Haziran’da başlayacak kurs kayıtları için (0232) 999 19 23 numaralı telefonu arayarak bilgi alabilirler.