Önce strese soktu, Sonra başa çıkma yöntemini anlattı
Önce strese soktu, Sonra başa çıkma yöntemini anlattı

09.06.2015

 

Buca Belediyesi, yoğun iş temposu dolayısıyla belediye personeli üzerinde oluşan stres ile başa çıkabilmesi için personele stres yönetimi semineri düzenledi. Seminer başlamadan önce ise ilginç bir olay yaşandı.

Seminerin konuşmacısı Av. Gülen Şerbetman, semire katılacak personele seminer salonunun kapılarını yaklaşık yarım saat geç açtı. Kapının önünde dakikalarca bekleyen personel ise stres yönetimi panelinden önce strese girdi. Daha sonra seminer salonunun kapılarını açan Şerbetman, “Sizi özellikle stres olmanız için kapıda beklettim. Şimdide üzerinizde oluşan stresi yok etmenin yollarını sizlere anlatacağım” dedi. 

“Spor yapın, bol su için stresten kurtulun”

Buca Belediyesi Yarı Olimpik Yüzme Havuzu Konferans Salonu’nda düzenlenen ‘Stresle Başa Çıkabilme Yöntemleri’ seminerine, özellikle belediye içerisinde vatandaşlar ile bire bir diyaloglarda bulunan belediye personeli katıldı. Konuşmasına stresle başa çıkmanın yöntemlerini anlatarak başlayan Av. Gülen Şerbetman, doğru nefes almanın öneminden bahsederek izleyicilere doğru nefes alma egzersizleri yaptırdı. Şerbetman, “Stresle başa çıkabilmek için günlük hayatta kolayca uygulanacak bazı yöntemler bulunuyor. Spor yapmak, hareketli bir yaşam biçimi sürdürmek ve bolca su içmek stres yönetiminde önemli faktörlerdir” diye konuştu.