Bu dolapta yardımlaşma var
Bu dolapta yardımlaşma var

05.06.2015

Buca Belediyesi ilçede dayanışma ve yardımlaşmayı arttırmak adına örnek bir projeye daha imza attı. Belediye, ilçenin iki farklı noktasına kurduğu Paylaşım Dolapları ile ihtiyaç sahiplerinin derdine derman oluyor. Gediz Sevgi Yolu ile Kuruçeşme Mahalle Muhtarlığı önüne konan “Paylaşım Dolapları” sayesinde artık kullanılmayan eşyalar yeni sahiplerine ulaşıyor. Paylaşım Dolaplarına eşyalarını bağışlayan Bucalı yardımseverler de ilçedeki yardımlaşma ruhuna güç katıyor.  

Buca Belediyesi ilçede ihtiyaç sahipleri ile yardımsever Bucalıları buluşturacak, ‘Paylaşım Dolabı’ projesini hayata geçirdi. Paylaşım Dolapları ilk olarak, Gediz Sevgi Yolu ile Kuruçeşme Mahalle Muhtarlığı önüne kuruldu. Kitap, oyuncak, giysi, ayakkabı gibi bölümlerin olduğu Paylaşım Dolabı’na vatandaşlar kullanmadıkları ancak kullanılabilir durumda olan eşyalarını bağışlıyor. İhtiyacı olan vatandaşlar da Paylaşım Dolabı’ndan gereksinim duyduklarını seçip, beğenerek alıyor.

‘HİZMETE ADİL DAĞILIM’

Buca’yı yaşanabilir, dinamik bir kent yapabilmek için soluksuz bir tempoyla çalıştıklarını belirten Belediye Başkanı Levent Piriştina, hizmetlerin adil dağılımına gösterdikleri hassasiyete vurgu yaparak, “Bucalı her bir hemşerimizin, bu kentin imkanlarından eşit oranda yararlanmasını istiyoruz. Bu konuda, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yaşamlarını kolaylaştırma çabamıza yardımsever Bucalıların da destek veriyor olması bizi mutlu etti. Paylaşım Dolapları ile ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızla yardımseverleri buluşturuyoruz” dedi. Başkan Piriştina,  Paylaşım Dolapları’nın sayısını önümüzdeki günlerde artacağını da sözlerine ekledi.