Piriştina’dan Adatepe’ye 2 müjde birden
Piriştina’dan Adatepe’ye 2 müjde birden

04.06.2015

Adatepe Mahallesi sakinleri ile kahvaltıda buluşan Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina 2 müjde verdi. Buca’nın en büyük ikinci rekreasyon alanını Adatepe’ye yapacakları söyleyen Başkan Piriştina, bölgeye bir de pazaryeri yapacaklarını açıkladı. Kahvaltıda, CHP Buca İlçe Başkanı Bektaş Gül, CHP İzmir Milletvekili Adayları Murat Bakan ve Tacettin Bayır da vatandaşların sorunlarını dinledi.

Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, CHP İzmir milletvekili adayları Tacettin Bayır ve Murat Bakan ile birlikte Adatepe Mahallesi sakinlerinin sorunlarını dinledi. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği kahvaltılı toplantıda Başkan Piriştina Adatepe sakinlerine ikide müjde verdi.

Hasanağa’dan sonra en büyük rekreasyon alanı

Mahalle toplantılarıyla vatandaşların sorunlarını yerinde tespit etmeyi ilke edinen Başkan Piriştina, Adatepe Mahalle sakinleri ile bir araya geldiği toplantıda, Hasanağa Bahçesi’nden sonra ilçenin en büyük rekreasyon alanını Adatepe’ye yapacaklarını müjdeledi. Piriştina, bölgeye bir de içerisinde spor ve toplantı salonu ile çocuk oyun alanının yer alacağı Pazaryeri yapacaklarını da söyledi. Her iki projenin de fizibilite çalışmalarının başladığını ve projelerin tamamlanması ile bölgenin ayrı bir kimlik kazanacağını vurgulayan Başkan Piriştina, “Adatepe’yi bekleyen çok önemli iki tane projemiz var. Bir tanesi 22 bin metre kare ve Hasanağa Bahçesi’nden sonra Buca’nın en büyük rekreasyon alanını Adatepe’ye yapıyoruz. Buranın ve civar mahallelerde yaşayanların keyifle zaman geçirebileceği 22 bin metrekareye müthiş bir alan olacak. Ayrıca çalışmalarına devam ettiğimiz Pazaryerimizi de 2016’nın sonunda sizlerle buluşturacağız. Pazaryeri konusunda şunu belirtmeyelim, burası bildiğimiz anlamda bir pazaryeri olmayacak. Çok amaçlı salon biçiminde olacak. İçinde aynı zamanda spor yapılabilecek, toplantı yapılabilecek, çocuk oyunları yer alacak. Haftanın bir veya iki günüde pazaryeri olacak” diye konuştu.

“Trafik sorununu kaldırıyoruz”

Buca’nın yıllardır süre gelen trafik sorununu çözüme ulaştırılması için yoğun mesai harcadıklarını söyleyen Piriştina, otoyol bağlantı yolu ve Kaynaklar’da yol genişletme çalışmalarını başladıklarını belirtti. Piriştina, “Trafiği çok önemsiyorduk ve şu an Doğuş Caddesi’nde çalışma başlattık. Yolu 17 metreden 35 metreye çıkartıyoruz. Artık Buca’nın en önemli giriş arterinde trafik sorununu ortadan kaldırıyoruz. Kaynaklar’da asfaltlama ve yol genişletme çalışması başlattık” diye konuştu.

“7.5 yılda yapılanı 8 aya sığdırdık”

İlçedeki altyapısal eksikleri Büyükşehir Belediyesi’nin destekleri ile çözüme kavuşturduklarını söyleyen Piriştina, “Altyapısal eksiklerimiz vardı ve bu konuda da Büyükşehir Belediyemizden pozitif ayrımcılık alıyoruz. Bu güne kadar Fen İşleri’nin 7 buçuk yılda attığı asfaltlama ve yaptığı kaldırımı 8 aya sığdırdık. Bizim kamu kaynaklarımız dar, talepler sınırsız. Ama ne yapacağız Büyükşehir’in gücünü kullanacağız. Bu başardığımıza inanıyorum” dedi.

Piriştina konuşmasını hemşerilere sandığa gidin çağrısında bulunarak sonlandırdı.

Seçimin önemine vurgu yaptılar 

Adatepe Mahalle sakinleri ile birlikte olmaktan duyduğu mutluluğu dile getiren CHP İzmir Milletvekili Adayı Murat Bakan ise 7 Haziran’da ki seçimin önemine vurgu yaptı. Bakan, “Siz oy verirken sadece iktidarı belirlemiyorsunuz. Birilerini de parlamentoya gönderiyorsunuz. Parlamentoya gidecek bu insanlar sizlere geri dönecek mi? Bu insanlarla tekrar görüşebilecek misiniz? Derdiniz olduğunda aradığınızda telefona çıkacak mı bu insanlar? Buranın sesi olabilecek mi parlamentoda bu önemli” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin bu seçimlere çok iyi hazırlandığını belirten CHP İzmir Milletvekili adayı Tacettin Bayır ise CHP’in 7 Haziran’da ki seçimlerde tek başına iktidar olacağına inancının tam olduğunu dile getirdi. Konuşmaların, ardından Piriştina, Bakan ve Bayır ile birlikte hemşerilerinin sorularını yanıtladı.