İzmir böyle renkli festival görmedi
İzmir böyle renkli festival görmedi

18.05.2015

 

Buca Belediyesi’nin ”Gençlik Festivali”nde bir araya gelen binlerce genç unutulmaz bir güne imza attı. Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina’nın da ailesiyle birlikte katıldığı festivalde aynı anda havaya atılan boyalarla alan bir anda rengarenk oldu.

Buca Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlediği renklerin festivalinde binlerce genç Buca Gölet’te buluştu. Radyo RomantikTürk işbirliğiyle düzenlenen “Gençlik Festivali”nde gün boyu rodeo, bungee jumping, paint ball gibi değişik etkinliklerde eğlenceli saatler yaşayan gençlerin coşkusu sıra boya savaşına geldiğinde doruğa ulaştı.

Boya savaşını başlatmadan önce yaptığı konuşmasında, yaklaşan seçimde gençlere sandığa gitme çağrısında bulunan Başkan Piriştina, “Biz bu boyaya bol bol demokrasi, bol bol çağdaşlık, bol bol laiklik, bol bol cumhuriyetçilik, bol bol hukuk, bol bol  adalet kattık. Her şeyden önemlisi bu boyaya sizin sevginizi kattık. Umuyorum bütün Türkiye bu rengarenk Buca’yı görecektir. Bugün bir daha gördüm. Atamız bu Cumhuriyeti, bu ülkeyi gençlere emanet etmekle nasıl bir öngörüye sahipmiş. İşte bu ülke bize emanet; biz de bu emanete asla ihanet etmeyeceğiz, birlikteliğimizi asla kaybetmeyeceğiz” dedi. Başkan Piriştina’ya sahnede AKUT Başkanı Nasuh Mahruki de eşlik etti.

 

BİNLERCE GENÇTEN 10. YIL MARŞI

Piriştina’nın konuşmasının ardından boya savaşının startını vermesi ile binlerce genç aynı anda ellerindeki boyayı havaya attı. Boyaların havaya atılmasıyla festival alanı renklerin resitaline sahne olurken, binlerce gencin coşkusu da unutulmaz anlara imza attı. Piriştina, festivale katılan binlerce genç ile birlikte Onuncu Yıl Marşı’nı da söyledi. Renklerin festivaline ev sahipliği yapan Başkan Piriştina boya savaşının ardından festival coşkusuna heyecan katan rodeo yarışmasında gençlerle yarıştı, paint ball oynadı.

Gençler Radyo Romantik Türk DJ Nostalji Parti ve Positive Live konseri ile de renklerin enerjisini danslarına yansıttı.