Buca’da engellilere özel eğlence
Buca’da engellilere özel eğlence

17.05.2015

 

Buca Belediyesi, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla düzenlediği etkinlikte, engelli vatandaşlara unutulmaz bir eğlence yaşattı. Tenis Kulübü’nde düzenlenen etkinliğe temsili bir günlük askerlik görevlerini tamamlayan engelli vatandaşlar da üniformaları ile katıldı. Engelli vatandaşlar gönüllerince eğlendikleri etkinlikte, tenis oynadı, dans etti ve tiyatro gösterisi sundu. 

 

Üniformaları ile tenis oynadılar

Engelliler Haftası etkinliği Buca Belediyespor tekerlekli tenis takımı milli sporcusu Neşe Aydemir ile Güşta İbrim’in nefes kesen müsabakası ile başladı. Gösteri maçını izleyen engelli vatandaşlarda sporculara alkışları ile destek verdi. Gösteri maçının ardından törene üniformaları ile katılan Buca ‘nın temsili polisleri, Belediyespor Koordinatörü Esat Tanık’dan aldıkları kısa eğitimin ardından tenis oynadı. Engelli vatandaşların kısa eğitimlerinin ardından gösterdikleri başarılı performansları izleyenler tarafından alkış aldı. Engelli vatandaşların eğlencesine ortak olan CHP Buca İlçe Başkanı Bektaş Gül de engelli vatandaşlar ile birlikte tenis oynadı.

 

Dans gösterisi nefes kesti

Tenis Kulüp’te gerçekleşen eğlencesi bol etkinlikte, engelli vatandaşların dans gösterisi ise nefes kesti. Dokuz Eylül Üniversitesi Dans Topluluğu öğrencileri ile birlikte sunulan dans gösterisi, engelli vatandaşların aileleri ve etkinliğe katılanlar tarafından çok beğenildi. Etkinliğin finali ise engelli vatandaşların tiyatro gösterisi ile yapıldı.