Buca’da Engelsiz Bir Gün
Buca’da Engelsiz Bir Gün

13.05.2015

 

‘Hep Beraber Varız’

10-16 Mayıs Engelliler Haftası, Buca’da çeşitli etkinliklerle kutlandı. Üzerine ‘Hep Beraber Varız’ yazılı tişört giyen Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, engelli hemşerileri ile birlikte farkındalık yaratmak adına düzenlenen yürüyüşe katıldı, futbol, basketbol, tenis ve boccia oynadı.

Engelliler Haftası etkinlikleri, farkındalık yaratmak adına düzenlenen yürüyüş ile başladı. Forbes Caddesi’nde başlayan yürüyüşe önderlik eden Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, engelli vatandaşlar ile birlikte, ‘Ayrımcılık değil hakkımızı istiyoruz’ diyerek, destek verdi.

Yürüyüşe Başkan Piriştina’nın yanı sıra CHP İzmir Milletvekili adayları Ali Hıdır Uludağ ve Muhsin Kurt, CHP Buca İlçe Başkanı Bektaş Gül, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri ile sivil toplum kuruluşları ve çok sayıda engelli vatandaş katıldı. Üzerlerine ‘Hep beraber varız’ ve ‘Bende varım’ yazılı tişört giyen korteje, esnaf ve vatandaşlarda alkışlarla destek verdi.

 

El emekleri çok beğenildi

Başkan Piriştina ile beraberinde ki kortej yürüyüşün ardından Şirinyer Engelli Merkezi’nde engelli vatandaşlar tarafından yapılan resim ve el işlerinin yer aldığı sergiyi gezdi. Sergide, engelli vatandaşların el emekleriyle hazırladıkları ürünlerden satın alan Piriştina, aldığı ürünleri vatandaşlara hediye etti. 

 

Engelleri sporla kaldırdılar

Engelliler Haftası etkinlikleri Şirinyer halı sahasında eğlenceli oyunlar ile devam etti. Başkan Piriştina, engelli hemşerileri ile birlikte halı saha içerisinde kurulan spor alanında futbol, basketbol, tenis ve boccia oynadı. Bucalı engelli vatandaşlar düzenlenen etkinlikler ile engelsiz bir gün geçirmenin keyfini yaşadı.