Yüzlerce doğasever Buca’da buluştu
Yüzlerce doğasever Buca’da buluştu

10.05.2015

Buca Belediyesi’nin katkılarıyla bu yıl 12’inci düzenlenen Kaynaklar Kaya Tırmanış Şenliği, yüzlerce sporcu ve doğasevere unutulmaz bir hafta sonu yaşattı. 3 gün süren şenlikte katılımcılar, hem tırmanış yapmanın heyecanını yaşadı hem de birbirinden güzel konser ve etkinlikler ile doyasıya eğlendi.

Eğlence ve adrenalin bir arada

Türkiye’nin en uzun soluklu kaya tırmanış organizasyonu olma unvanını taşıyan ve 12. Kaynaklar Kaya Tırmanış Şenliği, Buca Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşti. Yüzlerce kamp çadırının kurulduğu şenlikte, 3 gün boyunca eğlence ve adrenalin eksik olmadı. Gündüzleri ödüllü tırmanış yarışmaları, tırmanış workshopları, yoga, slackline ve highline aktiviteleri düzenlenirken; akşamları ise dia ve tırmanış filmleri gösterimi, açık hava partisi ve canlı müzik konserleri ile eğlence doruğa ulaştı.

Tırmanış heyecanına çocuklar da ortak oldu

Şenlikte, çocukları küçük yaşlarda tırmanış ile tanıştırmak ve tırmanış sporunu sevdirmek için kamp alanına yapay tırmanış duvarı kuruldu. Minikler tırmanış duvarında, uzman eğitimciler önderliğinde, tırmanış yapmanın heyecanına ortak oldu. Minikler ayrıca düzenlenen resim yarışmasında, Kaynaklar’ı çizmek için kıyasıya yarıştılar.