Buca’da engelli gençlere asker eğlencesi
Buca’da engelli gençlere asker eğlencesi

09.05.2015

Ellerinde kına yüzlerinde gurur

Buca Belediyesi, Engelliler Haftası dolayısıyla temsili olarak bir gün askerlik ve polislik yapacak engelli gençleri vatani görevlerine kına eğlencesi ile uğurladı. Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina ve aileleri ile doyasıya eğlenen, ellerine yakılan kına, omuzlarına atılan kırmızı tülbentle vatani görevlerinin ilk heyecanını yaşayan 27 engelli gencin gece boyunca yüzlerinden eksik olmayan tek duygu ise gurur oldu.

Buca Belediyesi Şirinyer Engelliler Merkezi’nin bahçesinde düzenlenen eğlencede “kınalı kuzuların” heyecanına Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina’nın yanı sıra, CHP İzmir Milletvekili Mustafa Moroğlu, CHP İzmir Milletvekili Adayı Ali Hıdır Uludağ, CHP Buca İlçe Başkanı Bektaş Gül ile Buca Engelliler Derneği Başkanı Kamuran Parıltı da eşlik etti.

PİRİŞTİNA: “HER TÜRK ASKER DOĞAR”

Kınalı kuzuların asker eğlencesine ortak olan Başkan Piriştina,”Bugün, Türk ailelerinin yaşayacağı en büyük gururu yaşadığımız bir kutlamada beraberiz. Ne mutlu bize ki çocuklarımızı vatani görevlerini yapmak üzere uğurluyoruz. Sizler kendinizle gurur duyun, böyle evlatlarınız var. Böyle yürekli güçlü evlatlarınız var. Bizi askerdeyken ilk daha giyinmeye götürürlerken şöyle yürütmüşlerdi, bende size öyle seslenerek sözlerimi bitireyim; ‘Her Türk asker doğar.’ Ne mutlu ki sizlerde bu görevi icra etmek üzere buradasınız. Bizim, Bucamızın sokaklarında, yüreklerimizde zaten engel yok. Yolunuz açık olsun” dedi. Konuşmasının ardından Başkan Piriştina’ya Buca Engelliler Derneği Başkanı Kamuran Parıltı engelli vatandaşlara vermiş olduğu destekten dolayı teşekkür plaketi takdim etti.