Buca Belediyesi 1.Yüzme Şenliği başladı
Buca Belediyesi 1.Yüzme Şenliği başladı

26.04.2015

İzmir'de bir İlk

Buca Belediyesi 1.Yüzme Şenliği başladı

26 okuldan 500 öğrenci katılıyor

Buca Belediyesi’nin ilçede ilkokul çağında ki çocukları yüzme sporuna teşvik etmek amacıyla düzenlediği Buca Belediyesi 1. Yüzme Şenliği başladı. İzmir’de bir belediye tarafından düzenlenen ilk yüzme şenliği olan Buca Belediyesi 1. Yüzme Şenliği’nde, ilçedeki 26 ilkokuldan 500 öğrenci kıyasıya yarışacak.

Buca Belediyesi Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’nda gerçekleşen Yüzme Şenliği’nde okullar 6 bölgeye ayrıldı. Şenlik, birinci bölgede 10 ilkokuldan 72 öğrencinin katılımıyla başladı. Elemeler sonucunda her ilkokuldan seçilen 4 öğrenci, minik kulaçlarını okulunu en iyi şekilde temsil edebilmek için attı. Velilerin ve öğretmenlerin de heyecan içinde izlediği şenlikte minikler, 8 – 10 yaş arası yüzme ve tahtalı ayak ile 10 – 12 yaş arası yüzme ve tahtalı ayak kategorilerinde yarıştı. Her kategoride 1 ve 2’nci olan okullar 5 Haziran’da yapılacak finallere katılmaya hak kazandı.  

Buca Belediyesi 1. Yüzme Şenliği’nde, birinci bölgede 10 ilkokulun kıyasıya yarışlarının ardından geride kalan 5 bölgede ise okullar, 8, 22 ve 29 Mayıs’ta eşleşmeler sonucunda finallere kalmak için yarışacak. Her kategoride 1 ve 2’nci olan okullar ise 5 Haziran’da yapılacak finallerde şampiyonluk için kulaç atacak.