Buca’da 23 Nisan coşkusu
Buca’da 23 Nisan coşkusu

23.04.2015

 

Buca’da Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, düzenlenen birbirinden renkli törenlerle coşku ile kutlandı. Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, koltuğunu 8. Sınıf öğrencisi Melisa Basut’a teslim etti.

Başkan Piriştina, 23 Nisan Çocuk Bayramı kapsamında Mehmet Emin Yurdakul Ortaokulu öğrencisi Melisa Basut’a temsilen koltuğunu teslim etti. Küçük Başkan, ilk olarak yatırımları okullardan başlatacağını söyledi. Küçük başkanın ilk olarak eğitim alanında yatırımlar yapacağını söylemesinin heyecan verici olduğunu dile getiren Piriştina, “Bunların dikkate alınması, gerek personel açılısından gerekse kentte yaşayan hemşerilerimiz açısından çok önemli. O yüzden hizmete eğitimden başlamış olmak gerçekten çok kıymetli. Küçük başkanımıza çok teşekkür ediyorum ve yarının teminatı olan çocuklarımızın bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.” diye konuştu. 

Başkanlık koltuğu teslim töreninin ardından Piriştina, Buca Kaymakamı Şenol Bozacıoğlu, Uluştırma Albay Ergünay Koçoğlu ve Buca İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Okur ile birlikte Buca Stadı’ndaki kutlamalara katıldı. Başkan Piriştina, Buca’daki çeşitli okulların öğrencilerinin dans ve folklor gösterilerini izledi.