Bucalılar Uçurtma Şenliği’nde buluştu
Bucalılar Uçurtma Şenliği’nde buluştu

20.04.2015

Buca Belediyesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Uçurtma Şenliği düzenledi. Gölet Tesisleri’nde düzenlenen şenliğe kızı Damla ile birlikte katılan Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, uçurtma uçurdu, güzel havanın keyfini hemşerileri ile birlikte yaşadı.

Uçurtma Şenliği’ndeTürk Hava Kurumu Buca Şubesi tarafından çocuklara ücretsiz olarak dağıtılan uçurtmalar masmavi gökyüzü ile buluştu. Uçurtma Şenliği çocuklara özel birbirinden güzel etkinliklere de ev sahipliği yaptı. Şenlik alanına kurulan balon oyun gruplarında çocuklar doyasıya eğlenirken, kukla atölyesinde ise kukla yapmayı öğrendi.

Şenliğe kızı Damla ile birlikte katılan Başkan Piriştina, hemşerileri ile birlikte uçurtma uçurdu. Patlamış mısır tezgahı başına geçen Piriştina, kendi elleriyle hazırladığı mısırları çocuklara dağıttı. Kızı Damla ile çocukların, kukla atölyesinde ki kukla yapım heyecanına ortak olan Piriştina, Balon Atölyesi’nin balon şovu gösterisini çocuklar ile birlikte izledi. Balon şovunda yapılan bayrağımızın simgesi ay yıldız ve hilal figürü de Başkan Piriştina’ya armağan edildi.  Hediye için balon sanatçılarına teşekkür eden Piriştina, velilere seslenerek, “Bu çocuklarımız ülkemizin geleceğidir. Bizler belediye olarak en büyük yatırımları çocuklarımıza yani geleceğimize yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Sizlerden ricam onlara iyi bakın” dedi. Piriştina, şenlik boyunca hemşerileri ile hatıra fotoğrafı çektirdi.