Buca’da şölen havasında açılış
Buca’da şölen havasında açılış

21.03.2015

Bucalılar baharı Mustafa Özarslan ile karşıladı

Piriştina, 3 bin hemşerisi ile halay çekti

Buca Belediyesi tarafından Yıldız Mahallesi’nde yapımı tamamlanan engelli temalı park, düzenlenen tören ile hizmete açıldı. Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, 21 Mart Nevruz Bayramı gününde hem Yıldız Mahallesi’nde yapılan engelli temalı parkın açılışını gerçekleştirdi, hem de şölen havasındaki etkinliklerle baharı hemşerileri ile karşıladı. Açılış töreninde sahne alan Türk Halk Müziği’nin güçlü sesi Mustafa Özarslan konserinde ise Piriştina, nevruz ateşi etrafında 3 bin hemşeri ile birlikte halay çekti. Açılış kurdelasını belediye meclis üyeleri ve mahalle sakinleri ile birlikte kesen Başkan Piriştina, “Buca’da yapacak daha çok işimiz var” dedi.

Yıldız Mahallesi’nde bin 800 metre kare alana kurulu engelli temalı parkın açılış töreninde konuşan Yıldız Mahalle Muhtarı Hüseyin Bayer, başta Başkan Piriştina olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti. Bayer, “Başkanımız taleplerimize kulak verdi ve mahallemize bir park kazandırdı. Bu parkın yapılması kadar korunması da önemli, bu görevde bizlere düşüyor” dedi. Bayer, Başkan Piriştina’ya tüm mahalle sakinleri adına da çiçek verdi.

BUCA’DA YAPACAK DAHA ÇOK İŞİMİZ VAR

Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina ise yaptığı konuşmasında şunları söyledi; “Bugün sadece park açmıyoruz, bugün aslında çok önemli bir mesajı bir kez daha veriyoruz. Hem gönüllerimizde yanan ateşi hem burada yanan ateşi bir kez daha gösteriyoruz diyoruz ki ‘Biz türkülerle müziklerle el ele yürek yüreğe beraber olacağız.’ Eğer burada yanan ateşi görmezseniz yüreğimizde yanan ateş gelir sizi yakar. Bizi birbirimize düşüremezsiniz. Biz el ele gönül gönüle kardeşçe doğayı uyandıracağız, baharı müjdeleyeceğiz. Eğer birileri o ya da bu şekilde bizim baharımızı kışa çevirmeye çalışırsa da bu ateşi de onları da yakacağız. Bakın baktığınız da burada sadece park görüyorsunuz ama arkasında büyük emekler var,  gecesini gündüzüne katan ekip arkadaşlarım var. Büyük fedakarlıklarla nefes alalım, çocuklarımız oynasın, sizler spor yapın ve biraz daha yaşam kalitemizi arttıralım diye gerçekten önemli emekler var.

Bunun bir tane karşılığı var biz bunları bilerek zaten sizlerin karşısına çıktık. Biz görevimizi yerine getiriyoruz. Tek bir şey istiyoruz, sizler bunlara sahip çıkın burada bu emeği ortaya koyan, bu yüreği ortaya koyan benim mesai arkadaşlarıma sahip çıkın. İşte bugün olduğu gibi sıcacık gülümsemeniz kocaman alkışlarınız bütün yorgunluğumuzu alıyor içimizi ısıtıyor. Ben hepinize sonsuz teşekkürler ediyorum. Sizlere sadece şunun müjdesini vereyim hazır baharın müjdesini doğa vermişken, sizler bu desteği kesmedikçe sizler bize inandıkça ve sizler bize güvendikçe, Buca’da yapacak daha çok işimiz var” diye konuştu.

Başkan Piriştina, konuşmasının ardından belediye meclis üyelerini sahneye davet ederek çalışma arkadaşları ile birlik ve beraberlik mesajı verdi. Piriştina ile meclis üyeleri hep birlikte gökyüzüne beyaz güvercin uçurdu. Açılış töreninin ardından, Türk Halk Müziği’nin güçlü sesi Mustafa Özarslan sahne aldı. Özarslan’ın birbirinden güzel eserleri ile şölene dönüşen açılışta, Başkan Piriştina da yaklaşık 3 bin hemşeri ile birlikte nevruz ateşi etrafında halay çekti.

Oyuncakları engelli çocukların da oynayabileceği şekilde dizayn edilen ve dekoratif şemsiyelerle süslenerek modern görüntüsüyle göz kamaştıran parkın açılış töreninde, Zeynep Karababa konseri, halk oyunu gösterileri, ateş dansı ve çocuk oyunlarının gösterileri yer aldı. Açılışa katılan binlerce Bucalı vatandaş da birbirinden eğlenceli etkinlikler eşliğinde doyumsuz bir eğlence yaşadı.