Buca’da Örnek Dayanışma
Buca’da Örnek Dayanışma

20.03.2015

 

İlçe Örgütü’ne minibüs hediyesi

Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina ile CHP Buca belediye meclisi üyeleri, CHP Buca İlçe Başkanlığına minibüs hediye etti. CHP Buca İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği ‘İktidara Yürüyüş’ yemeğinde aracın teslim töreni gerçekleşti. CHP Buca İlçe Başkanı Bektaş Gül’e aracın anahtarını, Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina ile CHP İzmir İl Başkanı Bedri Serter verdi.

Buca Gölet tesislerinde düzenlenen ‘İktidara Yürüyüş’ yemeğine CHP İzmir İl Başkanı Bedri Serter, Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina ile CHP Buca İlçe Başkanı Bektaş Gül’ün yanı sıra CHP Buca belediye meclisi üyeleri ile milletvekili aday adayları ve partililer katıldı. Yemek öncesi düzenlenen törende konuşan Buca İlçe Başkanı Bektaş Gül, Buca’da Cumhurbaşkanlığı seçiminde 140 bin oy aldıklarını ve önümüzde ki seçimde de 150 bin oy almayı hedeflediklerini söyledi. Gül, miletvekili aday adaylarına da birbirlerine karşı sergiledikleri tutum ve anlayışlarından dolayı teşekkür etti. Gül, “Türkiye’nin Başbakanı İzmir’den çıkacak” dedi.

“Önseçimde Sandıklara Gidin”

Önseçimde yol arkadaşlarına sandıklara gidin çağrısı yapan Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, “Örgütümüzün düzenlediği bu birlik ve dayanışma yemeğine gösterdiğiniz ilgiden dolayı çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız yol arkadaşlarım. Öncelikle bu seçimin önemini belirmeyeceğim zaten hepimiz farkındayız. Sadece ufak bir ricada bulunacağım. Başta örgütümüzün emekçileri, milletvekili aday adaylarımız ön seçimde ki katılımın çok önemli olduğunu bilmenizi isterim. Önseçimde ki katılım en az seçimdeki katılım kadar önemli. Bu seçimde ne yapıp ne edip sandıklara gitmemiz lazım. Bunun bir demokrasi şöleni olduğunu unutmamamız lazım” diye konuştu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun İzmir’den milletvekili aday adayı olmasından dolayı onur duyduğunu dile getiren Piriştina, “Bir çivi nal kurtarır, bir nal at kurtarır, bir at bir yiğit kurtarır, bir yiğit gelir bu ülkeyi kurtarır” dedi.

 

CHP İzmir İl Başkanı Bedri Serter ise şöyle konuştu; “Böyle güzel geceler bu ara çok sık oluyor inşallah partimiz iktidara geldikten sonra bunları sokaklara taşıraraktan devam edeceğiz. Dün Ankara’daydım sayın genel başkanımız bizi ağırladı ve hakikaten çok müjdeli bir haberle geri geldik. Sayın Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, bizi onurlandırdı ve kendisini İzmir’e teslim etti. Sizlerden aldığım güçle söylüyorum ki hiçbir noktada yalnız bırakmadan, mahçup etmeden,  kendi başımızı öne eğmeden İzmir’den bir Başbakan çıkarmak için mücadele edeceğiz”

Konuşmaların ardından Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina ve CHP Buca belediye meclisi üyelerinin bağışlarıyla alınan minibüsün ilçe başkanlığına teslim töreni gerçekleşti. Minibüsün anahtarını Başkan Piriştina ile İl Başkanı Bedri Serter, İlçe Başkanı Bektaş Gül’e teslim etti. Piriştina ile Serter aracın İlçe Başkanlığı’na hayırlı olmasını diledi.  Anahtar tesliminin ardından minibüsün direksiyon koltuğuna oturan Bektaş Gül, Başkan Piriştina ile meclis üyelerine hediyelerinden dolayı teşekkür etti.