Piriştina’dan Bucalı şampiyonlara teşekkür
Piriştina’dan Bucalı şampiyonlara teşekkür

04.02.2015

27 – 29 Ocak tarihleri arasında Kütahya’da yapılan Anadolu Yıldızlar Taekwondo Şampiyonası’nda büyük başarı elde ederek 3 birincilik ve 2 de ikincilik elde eden Buca Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü taekwondo takımı sporcuları, kupa sevinci Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina ile paylaştı. Yetenekli taekwondocuları kutlayan Başkan Piriştina, “Sizlerin başarısı hepimizi gururlandırmıştır. Hepinizi ayrı ayrı kutlarım. Sizden ricam kazansanız da kaybetseniz de spordan kopmayın” dedi.

Hedef Avrupa Şampiyonu olmak

Buca Gençlik ve Spor Kulübü Genel Sekreteri Ali Rıza Tekin, Buca Belediyesi Spor Koordinatörü Esat Tanık ile antrenörlerin de eşlik ettiği ziyarete 06 – 08 Şubat tarihleri arasında Antalya Belek’te yapılacak Avrupa Minikler Taekwondo Şampiyonası’nda Buca’yı temsil edecek olan minik taekwondocular Enes Kamacı, Aziz Sever ve Rana İğan da katıldı. 18 ülkeden 520 sporcunun katılacağı Şampiyona için minik taekwondoculara başarılar dileyen Piriştina, “Sizlere güveniyoruz. Umarım turnuvadan hak ettiğiniz başarıyı elde eder ve bizleri gururlandırırsınız” diye konuştu. 4 yıldır Belediyespor bünyesinde katıldığı İzmir ve Ege Bölge Şampiyonaları’nda birçok madalya kazanan minik taekwondocuların tek hedefi ise Avrupa Şampiyonu olmak.

Buca Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nün yetenekli taekwondocuları ayrıca Antalya Belek’te 12 – 15 tarihleri arasında yapılacak olan Uluslararası Turkish Open Şampiyonası’nda Buca’yı temsil edecek.  28 ülkeden 1450 sporcu katıldığı ve 2020 Tokyo Olimpiyatları için puan kazanma müsabakalarının yapılacağı Şampiyona’da Buca Belediyespor taekwondo takımından 7 sporcu katılacak.