Buca’da örnek yardımlaşma
Buca’da örnek yardımlaşma

31.01.2015

İhtiyaç sahipleri için ‘Eşya ve Giyim Bankası’

Buca Belediyesi, ilçe sınırları içerisinde yaşayan ihtiyaç sahibi ailelerin kıyafet, ev ve mutfak eşyaları ile beyaz eşya gibi ihtiyaçlarını karşılamak için “Eşya ve Giyim Bankası” kurdu. Buca Belediyesi Kültür Sanat ve Spor Merkezi içerisinde oluşturulan merkez ile Bucalı hayırseverlerin kullanmadığı eşya ve elbiseler ihtiyaç sahipleriyle buluşturuluyor. Sosyal belediyeciliğin en önemli görevinin halkla dokunmak olduğunu söyleyen Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, Eşya ve Giyim Bankası sayesinde Buca’da örnek bir yardımlaşmaya adım attıklarını belirtti. Piriştina, hayırsever hemşerilerini de Eşya’ve Giyim Bankası’na yardımda bulunmaya davet etti.

Buca Belediyesi, Eşya ve Giyim Bankası’nda yüzlerce kıyafet ve ev eşyasını vatandaşın beğenisine sunuyor. İhtiyaç sahibi vatandaşlar ayakkabıdan, giyime, ev ve beyaz eşyalarından zücaciye ürünlerine kadar pek çok ürüne ücretsiz kolayca ulaşabiliyor. Bucalı hayırsever vatandaşların kullanmadığı giysilerini Eşya ve Giyim Bankası’na veya Buca Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne teslim edebiliyor. Hayırseverlerin ev eşyaları ise evlerinden alınıyor. Bağışlarla toplanmış giysi ve eşyalar önce kontrolden geçiriliyor ve kullanılabileceğine kanaat getirildikten sonra askı ve raflarda sergileniyor. Kıyafet ve eşyalar, ihtiyaç sahiplerinin talepleri doğrultusunda Eşya ve Giyim Bankası’nda görevli çalışanların tespiti ile herhangi bir belge istenmeksizin veriliyor.

Vatandaşların giyebileceği kalitede temiz giysiler ile kullanılabilecek durumda olan koltuk takımı, yatak, çekyat, mutfak eşyaları ve beyaz eşyalar, masa ve sandalye takımları ile oyuncak ve beşiklerin yer aldığı Eşya ve Giysi Bankası sayesinde, yüzlerce ihtiyaç sahibi vatandaşa yardım eli uzatılıyor.

Hafta içi saat 08.00 – 17.00 saatleri arasında açık olan merkeze bağışta bulunmak isteyen yardımseverler 439 10 10 numaralı telefondan dahili 1226’yı tuşlayarak detaylı bilgi alabilir.