Buca Belediyesi ve Bucaspor’dan birlik, beraberlik mesajı
Buca Belediyesi ve Bucaspor’dan birlik, beraberlik mesajı

21.01.2015

Örnek dayanışma

Buca Belediyesi ve Bucaspor’dan birlik, beraberlik mesajı  

Piriştina: “Bucaspor Bucalı’nındır”  

Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, son günlerde sosyal medya üzerinden kendisine Bucaspor’a destek vermediği yönünde yapılan saldırılar üzerine kulüp yönetimi ile bir araya gelerek güçbirliği mesajı verdi. Başkan Piriştina, “Bucaspor Bucalınındır. Kulüp yöneticilerimizle birlikte kimsenin bu kulübü siyasi ve ticari menfaatlerine alet etmelerine müsaade etmeyeceğiz” derken Bucaspor Başkanı Çetin Kayışlı da, “Sosyal medya üzerinden yapılanları tasvip etmiyoruz. Destek olması gerekenler köstek olmuşlardır” diye konuştu.  

Başkan Piriştina, yardımcıları ile birlikte Bucaspor Tesisleri’nde gerçekleşen kahvaltıya katıldı. Sözü sosyal medyadan yapılan saldırılara getiren Piriştina, şu açıklamayı yaptı: “Bir süredir Bucaspor ve belediyemiz adına sosyal medya üzerine algı yanıltmaya yönelik çalışmalar yapılmaya çalışıldı. Kimseye kısıtlama yapmak, engellemek gibi bir anlayışımız yoktur. Ancak yorum yapmak, kurum hakkında konuşmak, birilerinin adına konuşmak farklıdır. Hemşehrilerimiz, taraftar, yöneticiler,  Bucaspor’un başarısını eleştirebilir, yorum yapabilir. Aynısı belediye için de geçerlidir. Fakat Bucaspor adına demeç vermeye sadece Bucaspor Başkanı ve yöneticilerinin yetkisi vardır. Bunu aşarlarsa, bu saygı, sevgi sınırını aşarlarsa da bizlerin buna müsaade etmemesi gerektiğine inandık. Hep şuna inandık. Bucamızı cezaevi dışında tanıtan Bucaspor’dur. Başta yöneticiler olmak üzere bizim maddi, manevi desteklerimizle başarılı olacaktır. Hiç bir güç, bunu bozmaya bu ilişkiyi zedelemeye yetmeyecek ve başarılı oylamayacaktır. Çok net bir tavır koymak gerektiğini düşünüyorum. O da şu yönde olmalıdır. Görevler tanımlanır işbirliği iyi delege edilirse kulüp yöneticileri kulüp yöneticiliğini, belediye yöneticileri, belediye yöneticiliğini, taraftarlar taraftarlıklarını yapar, herkes maddi, manevi sorumluluk alırsa o zaman göreceksiniz ki Bucaspor zaten yerini ligde de hak ettiği yere gelecektir.”

 

HERKES ÜSTÜNE DÜŞENİ YAPSIN

Piriştina sözlerini şöyle sürdürdü: “Ben bu duygularla umuyorum bu yönetimin fedakarlığını belediyenin fedakarlığıyla birleştirip Bucaspor’u hak ettiği yere getireceğiz. Aslında takımı desteklemek için yola çıkanları biraz da yanlış yönlendiren, bu kardeşlerimize ağabeylik yapanlara da bu birlik, beraberliğimiz mesaj olur diye düşünüyorum. Herkesin üstüne düşeni yapmasını rica edeceğim. Dünyada en zor şey haddini bilmektir. Kulübü sevenler destekleyenler ve başta biz haddimizi bilirsek, Bucaspor hak ettiği başarıyı elde edecektir. Umuyorum bu haftadan başlayan trendle Bucaspor’u iddiayla yola çıktığımız hedefler doğrultusunda Bucalılarla destekleyerek hak ettiği yere getireceğiz.”  

 

KAYIŞLI: “TASVİP ETMİYORUZ”

Bucaspor Başkanı Çetin Kayışlı da, en önemlisi birlik, beraberliği yakalamaktı. Geçmiş dönemlerde sıkıntılar olmuş. Amacımız sıkıntıları aşmak. El, ele vererek Bucaspor’u el ele getirmeyi amaçlıyoruz. Sosyal medya saldırılarını ben de tasvip etmiyorum. Sıkıntılı süreçte destek olması gerekenler, köstek olmaya çalmıştır. Biz, birlik, beraberliği sağlarsak, başkanımızın önderliğinde Bucaspor’u hak ettiği yere getireceğiz. Toplantımızın asıl amacı birlik beraberliğimizi sağlayıp el ele Bucaspor’u yukarılara taşımaktır” diye konuştu.

Bucaspor Basın Sözcüsü  Sait Demir ise bugüne kadar Başkan Levent Piriştina ile bir sorun yaşamadıklarını  belirterek, “Başkanımız ilçemizin başkanıdır. Bizim sorunlarımız onun sorunudur. Eğer Bucaspor sıkıntı yaşarsa, mutlaka belediye başkanımız en başta üzülenlerden olacaktır. Kamuoyu bilmelidir” dedi.

Kayışlı ve Demir’in üzerine tekrar konuşan Başkan Piriştina, “Kamu olarak koyduğumuz her katkı, bizleri mutlu edecektir. Bu başarıya giden yolda destek dışında bir şey düşünmemiz mümkün değildir. Bazen böyle büyük kurumlar şahıslar tarafından sahiplenerek şahsi menfaatler için kullanılmaya çalışılmaktadır. Buna da müsaade etmediğiniz için teşekkür ediyoruz. Bir kaç kişi bunu sahiplenip siyaset ve ticaret yapmaya kalkarlarsa çok tehlikelidir. Buna müsaade etmeyeceğim, sizin de etmeyeceğinizi biliyorum” dedi.