Buca’da artık kediler evsiz ve kimsesiz değil
Buca’da artık kediler evsiz ve kimsesiz değil

12.01.2015

Buca Belediyesi, kışın soğuk günlerinde ilçe içerisindeki sahipsiz kedilerin yemek ve kalacak yer ihtiyacını karşılamak için harekete geçti. Yedigöller’de kurulan ‘Kedi Evi’ ile ilçede sahipsiz kedilerin hem yemek ihtiyacı karşılanıyor hem de soğuk kış gününde sıcak yataklarda geceyi geçirmeleri sağlanıyor.

Buca’da ilk kez hayata geçirilen Kedi Evi’nin, Buca Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından günlük olarak temizliği yapılıyor, mama eksiği gideriliyor. Ahşap ve plastik karışımı kompozit malzemeden imal edilen Kedi Evi, bu sayede içerisine su geçirmiyor ve mikrop barındırmıyor. Bucalı hayvan sever vatandaşlarında sık sık ziyaret ederek sahipsiz kedilerle ilgilendiği Kedi Evi’nin içerisinde, mama odakları, otomatik su kapları ve yataklar bulunuyor.

Buca Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri ayrıca Buca’nın 30 mahallesinde sokak hayvanları için beslenme odakları kurdu. Soğuk kış günlerinde sokak hayvanlarının aç kalmaması için çalışan ekipler, beslenme odaklarının günlük olarak kontrollerini yapıyor, mama eksiğini gideriyor. Buca Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Birol Topal, 2015 yılında, Kedi Evi ve sokak hayvanları beslenme odaklarının sayısını arttıracaklarını söyledi.