Buca Belediyesi’nden vatandaşa büyük kolaylık
Buca Belediyesi’nden vatandaşa büyük kolaylık

04.01.2015

Belediye iki banka ile anlaştı

Buca Belediyesi, vatandaşın emlak, çevre ve ilan-reklam gibi vergi ödemelerinde büyük kolaylık sağlayacak iki anlaşmaya imza attı. Kısa bir süre içinde belediyeye ödeme yapmak isteyen vatandaşa, iki bankayla yapılan anlaşma doğrultusunda 3 taksit, şubeden ve internet bankacılığından ödeme kolaylığı sağlanacak.

TAKSİT İMKANI 

Buca Belediyesi’nin Garanti Bankası ile yaptığı anlaşma doğrultusunda  belediye Mali Hizmetler Müdürlüğü yönetiminde veznelere pos cihazı konarak kredi kartı ile tahsilat gerçekleştirilecek. Miktar 100 TL üzerindeyse de vatandaşa 3 taksit imkanı sunulacak. Mali Hizmetler Müdürlüğü yetkilileri, kredi kartı ile ödeme taleplerinin yoğun şekilde geldiğini, bu uygulama sayesinde vatandaşa büyük kolaylık sağlanacağını ifade etti.

ŞUBEDEN VE İNTERNETTEN ÖDEME

Vatandaşa önemli bir kolaylık sağlayacak diğer anlaşma da Denizbank ile gerçekleştirildi. Online tahsilat anlaşması doğrultusunda vatandaş vergi ödemesini, herhangi bir Denizbank Şubesi’nden ya da internet bankacılığı hesabından yapabilecek. Yaptıkları anlaşmaların veznelerdeki yoğunluğu azaltırken vatandaşın işini kolaylaştıracağını belirten Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, “En önemli amaçlarımızdan birisi vatandaşın yaşamını kolaylaştıracak işler yapmak. Bir süre önce de Tapu Müdürlüğü ile yaptığımız anlaşma doğrultusunda tapu kayıtlarını görme, vatandaşı iki kurum arasında gidip gelmekten kurtarmıştık. Benzer uygulamaları hayat geçirmeyi sürdüreceğiz” diye konuştu.