Buca’nın hamarat elleri yılbaşı balosunda buluştu
 Buca’nın hamarat elleri yılbaşı balosunda buluştu

02.01.2015

Buca Kent Konseyi Evka-1 Semtevi meslek edindirme ve hobi kurslarında eğitim alan Buca’nın hamarat elleri yılbaşı balosunda buluştu, 2014 yılının yorgunluğunu attı. Hamarat ellerin eserlerini de sergiledikleri yılbaşı balosunda kadınlar gönlünce eğlendi.

Evka-1 Semtevi’nde düzenlenen baloda, pastacılık ve aşçılık kurslarında eğitim alan kadınlar hazırladıkları birbirinden lezzetli pasta, kek ve poğaçalarla yılbaşı balosuna lezzet kattı. Resim ve konfeksiyon kurslarında eğitim alan kadınların da eserlerini sergiledikleri baloda, kuaförlük kurslarında eğitim alan Bucalı kadınların düğün, nişan gibi özel günler için tasarladıkları saç modeli ve makyajlarını ise mini bir defile ile sundu. Gelin saçı ve makyajının da sergilendiği defile kadınlar tarafından çok beğenildi. Birlik ve beraberlik ile yeni yılı karşılamak istediklerini söyleyen Evka – 1 Semtevi sorumlusu Yıldız Kurt, “Sosyal belediyeciliğin asli görevlerinden biri de insana dokunan işler yapmaktır. Bizler de kursiyer kadınlarımızın sosyal ve kültürel etkinliklere katılımlarını sağlıyoruz. O yüzden merkezimiz kurs merkezi değil, semt evidir” dedi.

Yılbaşı balosuna, Buca Belediyesi başkan yardımcısı Murat Işık, Özel Kalem Müdürü Birol Buyruk, Buca Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Sinem Öznur ile kursiyer kadınlar ile aileleri katıldı.