Buca Belediyespor durdurulamıyor
Buca Belediyespor durdurulamıyor

29.12.2014

Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina’nın göreve geldikten sonra Buca Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü bünyesinde kurulan, tekerlekli sandalye basketbolu, taekwondo ve ampute futbol ile tenis spor branşları başarıdan başarıya koşuyor. Katıldığı turnuvalarda rakiplerine ağır mağlubiyetler yaşatan Belediyesporun yetenekli sporcuları durdurulamıyor.

Buca Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü tekerlekli sandalye basketbol takımı bölgesel ligde yoluna emin adımlarla ilerliyor. Şu ana kadar çıktığı hiçbir müsabakayı kaybetmeyen Buca Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü tekerlekli sandalye basketbol takımı son karşılaşmasında Eskişehir Belediye tekerlekli sandalye basketbol takımını 128 – 8 gibi farklı bir skorla mağlup etti.

Buca Belediyesi ampute futbol takımı da 1.Lig 1. Grubunu’nda çıktığı müsabakalarda rakiplerine geçit vermiyor. Buca Belediyesi ampute futbol takımı 1. Lig 1.Grubu’nda çıktığı son karşılamasında Gaziantep Belediyesi ampute futbol takımına karşı aldığı 9 – 0’lık galibiyet ile şampiyonluk yarışında bende varım dedi.

İzmir’deki turnuvalardan 17 madalya

Buca Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nün başarılı sporcuları, İzmir’de düzenlenen bölgesel taekwondo ve tenis turnuvalarında toplamda 17 madalya kazandı. İzmir Bölge Taekwondo Şampiyonası’na 14 sporcu ile katılan Buca Belediyesi Taekwondo takımı evine 11 madalya ile döndü. Yetenekli taekwondocular 6 adet 1. cilik, 1 adet 2. cilik ve 4 adet de 3. cülük madalyası kazandı.

Buca Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nün minik tenisçileri de katıldığı İzmir İl Biriciliği Tenis Turnuvası’nda 6 madalya kazandı. Buca’nın guru olan minikler turnuvada 2 adet altın ve 4 adet de gümüş madalya kazanma başarısı gösterdi.