Basın Konseyi’nden Buca çıkartması
Basın Konseyi’nden Buca çıkartması

18.12.2014

Basın Konseyi yüksek kurulu üyeleri, Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina’nın konuğu oldu. Türk Basınının saygın isimleri ilçenin tarihi sokaklarına ve köşklerine hayran kaldı.

Gazetecilerin ve bölge halkının sorunlarını dinlemek için bölge toplantıları kapsamında İzmir’e gelen basın konseyi yüksek kurulu üyelerinin ilk durağı Buca oldu. İlk olarak Başkan Piriştina ile Gölet’te öğle yemeği yiyen kurul üyeleri daha sonra ilçenin tarihi sokaklarını turladı. İzmir Gazeteciler Cemiyeti ve Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Atilla Sertel’in de eşlik ettiği kurul üyeleri Buca’nın tarihi sokaklarının yerli ve yabancı turizm sektörlerinin temsilcileri tarafından fark edilmesi gerektiğini ifade etti. Tur sırasında, bir sokakta gördükleri 1965 model chevrolet marka otomabilin direksiyonuna oturan Turgut kazan ve Atilla Sertel Keyifli dakikalar yaşadı. Başkan Piriştina, Basın Konseyi Başkanı Pınar Türenç ve yönetim kurulu üyelerine ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.Kurul üyeleri Yanık Kahveler bölgesinde kahve içtikten sonra Buca’dan ayrıldı.

İzmir Gazeteciler Cemiyeti’nin de temsil edildiği Basın Konseyi Yüksek Kurul üyeleri heyetinde; Basın Konseyi Başkanı Pınar Türenç, 2. Başkan Murat Önok, Basın Konseyi Genel Sekreteri Namık Koçak, Hürriyet Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Tufan Türenç, İstanbul Barosu eski Başkanı Turgut Kazan, Yazar Kenan Akın, Ulusal Kanal Genel Koordinatörü Yalçın Büyükdağlı, Kütahya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İhsan Tunçoğlu, Afyon Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Emin Güzbey, İstanbul Gazeteciler Derneği Başkanı Engin Köklüçınar, Sakarya Gazetesi İmtiyaz Sahibi Üstün Ünügür, Avukat Oktay Huduti, gazeteci Okşan Atasoy, gazeteci Seda Kaya Güler, fox tv Genel Yayın Yönetmeni Doğan Şentürk, KKTC Basın Konseyi üyeleri Ali Hançerli, Osman Güvenir, Basın Konseyi Vakfı Başkanı Bahattin Yücel, Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Tamer Atabarut, Yüksek Kurul üyeleri Başar Yaltı, Turgay Noyan ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı Misket Dikmen yer aldı.