Piriştina’dan öğretmenlere özel konser
Piriştina’dan öğretmenlere özel konser

25.11.2014

Bucalı öğretmenlere Şeşen’li kutlama

Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Bucalı öğretmenleri usta sanatçı İlhan Şeşen ile buluşturdu. Usta sanatçı, seslendirdiği birbirinden güzel eserleri ile Bucalı öğretmenlere doyumsuz bir gece yaşattı. Başkan Piriştina, tüm öğretmenler adına Buca İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Okur’un öğretmenler gününü kutladı. Piriştina, Okur’a Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün çerçeveli resmini hediye etti, çiçek verdi.

Işılay Saygın Güzel Sanatlar Lisesi’nde gerçekleşen İlhan Şeşen konserini, Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, Buca İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Okur,  CHP Buca İlçe Başkanı Bektaş Gül, Belediye meclis üyeleri ile belediye başkan yardımcıları ve Bucalı öğretmenler ile birlikte izledi. Usta sanatçı İlhan Şeşen birbirinden güzel şarkıları ile Bucalı öğretmenlere unutulmaz dakikalar yaşattı.

Başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerin gününü kutlayan Piriştina, “Hayalini kurduğumuz Türkiye’ye ulaşmada ki başarının yolu fedakar öğretmenlerimizden geçer” dedi. Piriştina, “Bugün burada olabilmemin, bu mikrofon ile seslenebilmemin gerçek mimarları, ilk mimarımız başta Başöğretmenimiz ve bugün bize bu imkanı sağlayan, gençlerimizi yetiştiren öğretmenlerimizdir. Ben inanıyorum ki Türkiye’de hayalini kurduğumuz her ne varsa eğitimde, kültürde, sanatta, tarımda ve turizmde bu başarıya ulaşmanın yolu işte bu fedakar öğretmenlerimizden geçer. Bizi daha ilk günden elimizden tutup, gözlerimizin içine bakıp bizleri geleceğe hazırlayan öğretmenlerimizin yeri asla dolmayacak. Huzurunuzda onlara nice öğretmenler günü ve mutlu sağlıklı yıllar diliyorum ve ellerinden öpüyorum” diye konuştu.