Bucalılar Atatürk’ü saygıyla andı
Bucalılar Atatürk’ü saygıyla andı

10.11.2014

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk 76. ölüm yıldönümünde Buca’da düzenlenen törende saygı ile anıldı.

Çevik Bir Meydanı’nda düzenlenen törene Buca Belediye Başkanı Levent Piriştna, Buca Kaymakamı Şenol Bozacıoğlu, Ulaştırma Kıdemli Albay Cem Örkmen ile siyasi partilerin temsilcileri, Belediye meclis üyeleri, Bucalı muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. Mustafa Kemal Atatürk’ün 76. Ölüm yıldönümü anma töreni, Başkan Piriştina ile Buca Kaymakamı Şenol Bozacıoğlu ve Ulaştırma Kıdemli Albay Cem Örkmen ile siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarının Çevik Bir Meydanı’nda ki Atatürk anıtına çelenk sunması ile başladı.

Atatürk’ün hayata gözlerini yumduğu saat olan 09:05’de ise sirenler çaldı ve Bucalı vatandaşlar bir dakikalık saygı duruşunda bulundu. Tören İstiklal Marşı’nın okunması ile son buldu.

Orotoryo gösterisi duygu dolu anlar yaşattı

Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, Çevik Bir Meydanı’nda son bulan törenin ardından Buca Kaymakamı Şenol Bozacıoğlu ile Ulaştırma Kıdemli Albay Cem Örkmen ile Işılay Saygın Güzel Sanatlar Lisesi’nde düzenlenen Atatürk’ü anma etkinliğine katıldı. Atatürk’ü anma töreninde Buca Betontaş Anadolu Lisesi öğrencilerinin orotoryo gösterisi ise izleyenlere duygu dolu anlar yaşattı.  

Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, bir hafta önce hayatını kaybeden çalışma arkadaşları, Duygu Demirci ve Süleyman Akın anısına belediye hizmet binası önünde lokma döktürdü.