Buca’da ‘Cumhuriyet Haftası’ usta gazeteciler ile son buldu
Buca’da ‘Cumhuriyet Haftası’ usta gazeteciler ile son buldu

03.11.2014

Dündar ve Sertel’e yoğun ilgi

Buca’da Cumhuriyet Haftası etkinlikleri, usta gazeteci Uğur Dündar ile Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Atilla Sertel’in konuşmacı olarak katıldığı ‘Cumhuriyet Kazanımları’ adlı panel ile son buldu. Buca Belediyesi ile Buca Kent Konseyi işbirliğinde düzenlenen panelde konuşan Uğur Dündar, “Umudunuzu asla yitirmeyin, 91 yıl önce Cumhuriyet’i nasıl kurduysak ilelebet yaşatacak olan da bizleriz” dedi.

Buca Belediyesi Olimpik Yüzme Havuzu Konferans Salonu’nda gerçekleşen panele, Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina ile CHP Buca İlçe Başkanı Bektaş Gül’ün yanı sıra Belediye meclis üyeleri ve Bucalı muhtarlar ile vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Panel öncesi Buca Kent Konseyi Başkanı Mürüvvet Balcılar ile birlikte, usta gazeteciler Uğur Dündar ile Atilla Sertel’e katkılarından dolayı teşekkür plaketi ve çiçek takdim eden Başkan Piriştina, “Cumhuriyet’in 91. yılı bazen yaşananlara kızıyor hatta çok yorgun ve bitkin olduğunuzu hissediyor olabilirsiniz. Yaşadığımız acılar kaybettiğimiz canlar hukuk ve adalet mücadelemiz sizleri yoruyor olabilir ama bugün şunu yapın, işte bu iki aydınlık yüze bakın, hala mücadelelerinde ki kararlılığa bakın ve onların bu emeğine saygı göstererek mücadelemize devam edelim” diye konuştu.


Panelde konuşan Atilla Sertel, “Yıllar önce Uğur Dündar ile birlikte Buca’da panelde bir araya gelerek Cumhuriyet Kazanımlarını anlatacaksınız deseler inanmazdım ama buradayım ve Uğur Dündar’da yanımda. Ama bundan sonra bir dileğim daha var oda Mustafa Kemal Atatürk’ün ışığını ve değerlerini bu ülkede yeniden göklere çıkarmak. Sizlere güvenim sonsuz. Biliyorum ki sizler bu ülkede olduğunuz sürece hiçbir güç bizi yolumuzdan döndüremez. Çünkü bizim yolumuz Cumhuriyet’in yoludur” dedi.

Usta gazeteci Uğur Dündar ise yaptığı konuşmasında, “91 yıl önce büyük zorluklarla kurulan Cumhuriyet’i yıkmaya kimsenin gücü yetmez. Bizler ve sizler bu ülkede yaşadığımız sürece buna asla müsaade etmeyeceğiz. Sizlerden tek isteğim asla umudunuzu kaybetmeyin. Cumhuriyet’i ilelebet yaşatacak olan sizlersiniz. Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi bu güç uzağınızda değil damarlarınızda akan asil kanda mevcuttur” dedi.