Buca’da Cumhuriyet coşkusu sürüyor
Buca’da Cumhuriyet coşkusu sürüyor

31.10.2014

Buca Belediyesi’nin Cumhuriyet Haftası etkinlikleri, büyük bir coşkuyla devam ediyor. Yarın (Cumartesi) belediye önünde şenliğin düzenleneceği ilçe Pazar günü iki önemli ismi ağırlayacak.

Buca Belediyesi’nin bir haftaya yaydığı Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri devam ediyor. Yarın (01 Kasım Cumartesi) belediye hizmet binası önünde dernekler ve sivil toplum kuruluşlarının katılacağı Cumhuriyet Şenliği ve Cumhuriyet’in Kazanımları konulu resim yarışması sergisi ve ödül töreni gerçekleşecek. Gün boyu sürecek etkinliklerde belediye önünde saat: 12.30’da ise Cumhuriyet Bayramı’nın 91. yıl dönümü dolayısıyla 91 efe ile zeybek gösterisi yapılacak. Başkan Levent Piriştina, tüm Bucalıları etkinliklere davet ederek, “Cumhuriyet coşkusunu birlikte yaşayalım” dedi. 

Dündar ve Sertel Cumhuriyet Kazanımlarını anlatacak

Cumhuriyet Haftası etkinlikleri kapsamında 02 Kasım Pazar günü ise usta gazeteci ve yazar Uğur Dündar ile İzmir Gazeteciler Cemiyeti ve Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Atilla Sertel, Buca’nın konuğu olacak. Dündar ve Sertel, Yarı Olimpik Yüzme Havuzu Konferans Salonu'nda ‘Cumhuriyet’in Kazanımları’ konulu adlı panelde konuşacak.