Piriştina: “Üniversite ile kol kola olacağız”
Piriştina: “Üniversite ile kol kola olacağız”

23.10.2014

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Füzün yardımcıları ve bazı akademisyenlerle birlikte Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina’yı ziyaret ederek “100. Yılında Birinci Dünya Savaşı konulu 2. Uluslar arası Tarih Sempozmu’na” verdiği destek nedeniyle teşekkür plaketi takdim etti.

Sempozyuma belediyenin desteğinin kendilerini çok mutlu ettiğini belirten Füzün, “Bu işbirliği her iki kurumu da memnun etmektedir” dedi. Başkan Levent Piriştina ise, üniversite ile pek çok alanda işbirliği yapma anlayışında olduklarını belirterek, “Kamu kaynaklarımızı mümkün olduğu ölçüde üniversitemiz için de kullanacağız. Her zaman dinamo gücümüz üniversitemizin yanında olacağımızı belirtmek isterim. Bundan önce olduğu gibi, bundan sonra da üniversitemiz ile kol kola olacak, ilçemizi geliştirmek için çalışacağız” diye konuştu.

Daha sonra Piriştina ve DEÜ heyeti, Şirinyer ile Tınaztepe Kampusu arasında yapılması planlanan tramvay hattı da dahil olmak üzere pek çok konuda görüş alış verişinde bulundu.